1. 1.
  Balkan göçmenlerinin suriyelileri sevmemesini çok güzel özetleyen ata sözü.

  Yılmaz özdil gibi göçmenler, suriyeli misafirlerimizi sevmiyor evet. Ev sahibi olarak tercihimi suriyeliden yana kullanırım. En azından müslümanlar.
  1 -6 ... munzevi bir zikir iscisi
 2. 2.
  iyide Suriyeliler misafir değil ki, bizim vergilerimizle maaş alan neyse devamı getirmeyeyim.
  2 ... haylaz sirin
 3. 3.
  ev sahibi hiçbirini sevmez.
  5 ... evli bedelli torpilli
 4. 4.
  misafir nerede ne konuşması gerektiğini bilmeyen, nerede oturup nerede kalkması gerektiğini bilmeyen ve evin salonunun ortasına tabiri caiz ile sıçan bir tip ise elbette ki sevilmez.

  bu suriyeli güzellemesi yapanlardan kaç tanesi bir suriyeli aileyi alıp yemek yedirmiş veya evinde misafir etmiştir acaba. canlı canlı görüyoruz sırf mal mal siyaset, din muhabbeti yapmak için goy goy yapanlar bu suriyelilerle yolda karşılaşınca kaldırım değiştiriyor dükkanlarına gelseler sopa ile kovalıyorlar. cebinden 5 lira çıkartıp vermeye imtina eden gerzekler hep bu "din kardeşlerimiz tabi gelecekler başka göçmenler değil onları yeğlerim" diye gezenler. din kardeşimiz diyenlerin 4/3 ü caminin yolunu bilmez 2 haftada bir cumadan cumaya giderler faiz yerler kumar oynarlar her fırsatını bulduklarında kul hakkına girer sonra tövbe eder tekrar fırsatını bulunca tekrar girerler.
  2 -1 ... mel mel bakan gibson
 5. 5.
  Ev sahibi ikisini de sevmez diye biten cümledir.
  ... uzunkartal
 6. 6.
  kürtler surileri sevmiyor.
  ... ibni maymun