1. 1.
  hele pastalı börekli olmadı yemekli bir misafirse ev sahiplerinin günün sonunda maraton koşusu yapmış gibi olduğu hede.
  4 ... daybreaks
 2. 2.
  bir dolu insanın eve ziyarete gelmesidir. oldukça stresli bir durumdur. temizlik yap, pasta börek yap, güleryüz göster, boşalan bardakları saniyesinde doldur vs.
  1 ... uluyor gonlumun efendisi
 3. 3.
  çok zor bir iştir.

  bunun evi temizlemesi var yemek yapması var. ardından tatlıdır efendime söyleyeyim böreğidir çöreğidir..var bunlar. akşam olduğunda yorgunluktan ölürsünüz. misafirler tabi şıkır şıkır ve haliyle dinçtir.

  bir de kusur bulan misafir vardır ki evlerden ıraktır. bu tipleri ağırlamak çok ama çok zordur. bir yandan yer, bir yandan da gülerek 'şu neden böyle? ay bu öyle mi olurmuş' diyen gıcık tiplerdir. allahım sen bilirsin yarepbim. çok zordur efendim. allah samimi insanlarla muhatap ettirsin.
  2 ... oduncugomlek
 4. 4.
  annelerimiz ağırlayınca getir götür işinin bize kalması düşüyor sadece. ama kocaman kadın olunca ve iş senin misafir ağırlamana gelince işler zorlaşıyor. yemek yap, tatlı yap ya da al, sofra kur, misafirperver ol, güleryüzle ağır herkesi... offf anlatması bile geriyor insanı.
  ... oo may gat
 5. 5.
  (bkz: kapıya kadar geçirmek)
  ... zurriyetsiz
 6. 6.
  En ilgincini 1 ocak da yapacağım.

  Ugandalı bir arkadaşı üç gün evimizde ağarlayacağız. Gezdirmek, yedirip içirmek sorun değil de jest yapmak lazım onu bilemedim.
  Uganda milli marşını falan indirip girişte çalabilirim çok pis gaza geldim, düşün.
  11 ... dusunceli egoist
 7. 7.
  Ağırladığınız misafir, sevilen dostlarınızdan ise hiçbir şey ağır veya zahmet gibi gelmez. Biraz yorucu olsada keyifli sohbet her şeye değer, yorgunluğunuzu alır.
  13 -1 ... nera
 8. 8.
  gösteriş için falan değil tamamen içimden gelerek yapıyorum. hayatta en sevdiğim şeylerden bir tanesi sevdiğim insanları mutlu edebilmek ve onları sevdiği şeylerle karşılayabilmektir. bunu yaptığımda ve karşımdaki insanın mutluluğunu gözlerinden okuduğumda dünyanın en mutlu insanı olurum.

  bu sene liseden bir arkadaşım gelecekti öğrenci evimize. en sevdiği yemeği, en sevdiği çorbayı, en sevdiği tatlıyı yaptım ona. en sevdiği içeceği ve meyveyi de almayı unutmadım. aslınds bekliyordu böyle bir şey ama sanki beklemiyormuş gibi mutlu oldu, o özlemle, en sevdiği yemekleri yerken mutluluğunu okudum gözlerinden. o yemek masasında her şeyin onu düşünülerek yapıldığını biliyordu. belki evinde her gün annesinin elinden daha güzellerini yiyordu, ama orada onu mutlu eden benim onu düşünerek yapmış olmamdı.

  neyse çok uzattım. evet seviyorum bu işi. özellikle sevdiğim bir insan ya da insanlarsa. yorgunluğu, endişesi bile tatlı. huzur verici.
  6 ... kacirdim ulan marsi
 9. 9.
  genelde yapmadığımdır. gelene git demem ama gel dediğim de görüldüyse ben olmadığımı düşünmek normaldir.
  1 ... birgecekimasmavi