1. 1.
    bir akrabadan yüklü bir miras kaldı. işlemleri hallederken öğrendim. devlet benden vergi kesiyor. ne alaka lan dedim. böyle dediler.
    2 -1 ... orantisiz zeka 4
  2. 2.
    devlet sikmeyeceği eşeğin önüne ot koymaz. normaldir.
    5 -1 ... petrauskas
  3. 3.
    Cunku gelir elde ediyorsun. Vakttiyle alinmis bir vergiyi devlet ikinci kere hacilama firsatini asla kacirmaz.
    7 -3 ... ruut altmis alti
  4. 4.
    (bkz: verast intikal vergisi)
    2 -1 ... flat head
  5. 5.
    buna biz veraset ve intikal vergisi diyoruz. kişi, miras, vasiyet gibi sebepler ile servet sahibi oluyorsa sahip olduğu servet oranında sorumlu olur.
    ... gri sehrin adami
  6. 6.
    O yüzden babanızı ikna edin hayattayken geçirsin evi tarlayı size.
    ... vigilante8
  7. 7.
    Lan ne vergi alması. Resmen bir mirasçı da benim diyip ortaya düşüyor yırtık dondan çıkar gibi.
    Bir araba alacaksın bir buçuk araba da bana al diyor. 1 litre benzin alacaksın, 3.5 litre de bana al diye ağlıyor.
    Not: arabam da yok mirasçı da değilim ama devletin karakteri karakter değil.
    1 -2 ... erbolatbatur
  8. 8.
    kümese girmemek en doğrusu ama bir kere girmişssen o tüyler yolunacaktır.
    ... monk of monkmountain
  9. 9.
    adamlar mezar taşından vergi alıyor sen mirasimdan niye aliniyor diyorsun. bedavadan mirasa konmuşsun götünden donunu almadiklarina sukretmelisin dostum.*
    ... x e deger veren adam
  10. 10.
    genel olarak bir mal varlığının bölünmesi yahut irade dışı el değiştirmesi, o varlıktan edinilen katma değeri düşürdüğü varsayımıyla ortaya çıkmış vergidir.

örnek verecek olursak, bir kişinin tırnaklarıyla kazıyarak kurup göklere çıkardığı şirketin, kişi ölünce mirasçıları tarafından bölünüp parçalanması, bir süre sonra iflas bayrağını çekmesi gibi basit bir örneği vardır.

ha tabi ülkemizde bu sebeple midir? böyle bir arka planı var mıdır? yoktur. möasır medeniyetlerde böyle bir vergi var, bizim neyimiz eksik mantığı daha ağır basar.

bir başka düşünceye göre vergiler mülkiyet hakkını her anlamda korumanın karşılığıdır.
    ancak bu mülkiyetin korunması için toplanacak verginin tek kişiye ve o kişinin ömrü süresince koruma sağlayacağı, bu sebepten ötürü bu alanı aşan kazanmaların tekrar vergilendirileceği öngörülür.
    malın asıl sahibi korumamdan yararlandı, şimdi sen de yararlanmaya başladın, bunun bir bedeli olmalı düşüncesi vardır.

somutlaştırmak gerekirse, 5 milyon dolar paranız var ve banka başına 2 güvenlik görevlisi dikti.

başka şehirlerdeki 3 kişiye bu parayı dağıtırsanız, bankanım her şubeye en az 1 güvenlik görevlisi dikmesi gerekecek.

işte o 2 güvenlik görevlisinin parasını sizden kesmiştir, bu intikalden ötürü de üçüncüsünün parasını intikal esnasında kesecektir.
    ... raduyev