1. 1.
  yarın itibariyle kutlayacağımız kutsal gece.

  geçen haftanın en kötüsünden gelen edit: ya ben yanlış bişey mi söyledim acaba??
  28 -16 ... arjen robben
 2. 2.
  Mirac Kandili, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s.) Efendimizin gecenin bir anında Mekke deki Mescid-i Haramdan Kudüs teki Mescid-i Aksa ya, oradan da göklere seyahat ettirildiği mübarekgecenin adıdır.

  Cenab-ı Hak, Kuran-ı Kerim de; "Kulu Muhammed'i bir gece Mescid-i Haram'dan kendisine bir kısım âyetlerimizi göstermek için, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksaya götüren Allah ın şanı yücedir.Doğrusu O, işitir ve görür." (isra Suresi:1) buyurmuştur.

  (bkz: namaz müminin miracıdır)
  24 -1 ... white pages
 3. 3.
  tum muslumanlık alemıne hayırlara vesıle olmasını dıledıgım mubarek kandıl gecesi.
  14 ... jakuzi
 4. 4.
  hz. muhammed'in mirac'a çıktığı gecedir.tüm müslüman aleminin kandili mübarek olsun.
  9 -2 ... kıvırcık salata
 5. 5.
  10 ağustos 2007 cuma günü kutlanacak olan kandil.
  7 ... imhotep
 6. 6.
  özellikle "kudüsten göğe çıkarılma" hadisesinde birçok aykırı ses çıkmıştır; kimileri "miraç sadece ruhla olmuştur, beden yerinden ayrılmamıştır" demişlerdir. kimileri toptan "böyle birşey olmaz, rüyadır" demişlerdir.

  alimlerin büyük çoğunluğuna göre ise miraç hem beden hem de ruh ile gerçekleşmiştir.
  8 ... zarth vader
 7. 7.
  Miraç, Receb ayının 27. Gecesi Cenab-ı Hakkın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselâmın rehberliğinde Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselamın Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksâ'ya, oradan semaya, yüce âlemlere, ilâhî huzura yükselmesidir.
  Peygamber Aleyhissalâtü Vesselam Mescid-i Haramdan (Mekke'den), Mescid-i Aksâ'ya (Kudüs'e) ata benzer beyaz bir Cennet bineği olan Burak ile geldi. Kudüs'e gelmeden yol üzerinde Hz. Musa'nın makamına uğradı, orada iki rekât namaz kıldı, daha sonra Mescid-i Aksâ'ya geldi. Orada bütün peygamberler kendisini karşıladı. Miraçını kutladılar. Peygamber Aleyhissalâtü Vesselam burada peygamberlere iki rekat namaz kıldırdı, bir hutbe okudu.
  Bir rivayette Hz. isa'nın doğduğu yer olan Betlaham'a uğradı, orada da iki rekât namaz kıldı. Ve bugün Kubbetü's-Sahra'nın bulunduğu yerden Muallak Taşının üzerinden Miraça yükseldi.

  Semanın bütün tabakalarına uğradı. Sırasıyla yedi sema tabakalarında bulunan Hz. Adem, Hz. Yahya ve Hz. Îsa, Hz. Yusuf, Hz. idris, Hz. Harun, Hz. Musa ve Hz. ibrahim gibi peygamberlerle görüştü.

  http://www.islamiyet.gen....geceler/mirac_kandili.php
  9 -1 ... hayvan adam
 8. 8.
  "tüm sözlük yazarlarının miraç kandili mübarek olsun" denilesi mübarek gündür.
  11 -2 ... havari kesar
 9. 9.
  tüm yazarların kandil-i şeriflerini kutladığımız dinen özel gecelerden birisidir. ayrıca dünyaya gözlerimi açtığım gece * *
  7 ... arcadian
 10. 10.
  hz. muhammed'e cennet ve cehennenim göösterildiği; o'nun, Allah'ı gördüğü; namazın farz olduğu gece.
  9 -1 ... minti