bugün

insanı fitil eden insandır. herkes terlemiş güneş dolmuşa direk çakıyor. parfüm kokusu ter kokusu her tarafı sarmış bu hala camı dibine kadar kapatmış orada bekliyor. bunların ekserisi bayandır.
bencil insandır. bu insanın her türlüsü vardır. bunların yaptığı eylem sadece camı açtırmamakla ilgili değildir. bunların yaptığı eylem sadece kendilerini düşünmeleridir. sıcak bir yaz günü üşüdüğü için camı açtırmaz, ama bir kış günü, birazcık sıcak bastığında "camı açın yahu" diye serzenişte bulunabilirler. hatta siz cam kenarında otursanız bile camın açılmasını talep edebilirler. malesef memlekette yoğunlukla bulunmaktadır bu insanlar.
(bkz: minibuste cam açamayan insan)
kızdır o, cam açmakta baştan nazlanıyorlar bunlar.
havasızlıktan ve pis kokulardan beyni uyusmus insandır.
kucağında 2 yaşında bebesi olan teyzeler de açmıyor temmuzun ortasında. o minicik bebe için bir şey diyemiyorsun. hatta en ufak bir esintiyi hissedip kapatın o camı çocuk hasta olacak diye feryad edenler de var.
yanında oturdugu camı tapulu malı gibi gören, burnu havada en gıcık olunası ınsandır. Otobüsün içindeki hava asla onu rahatsız etmez, hatta otobüsün içi gayet havadar gibi davranır. Artık havayı neresinden alıyorsa..

- hanımefendı içerisi cok fena oldu, şu camı acar mısınız?
+ ayy off ya hep de bana denk gelır ama.. pöf acamam ki yeni fön çektirdim yanee,başımı da ağrıtıyooo, hem neden öndeki açmı..
- tamam hanımefendi kesin, abim be şu camı acsana.
* açayım kardesım, ne demek.
- haa yaşa yaa, sağolasın.
+ yane ben de açardım da, migren var biliyor musun.
- suss Allah cezanı vermesin, sus.. *
bazen o lanet camı açamayan insandır.
kendisine minibüs ahalisi tarafından bir görev verilmiştir. ancak o cam, şeytan minibüs şoförü tarafından açılmasın deyu sabitlenmiştir. kahraman adayı gencimiz camı açmak için hamle yapar ve fakat adi cam hiç renk vermez. akabinde vakur gencimiz; "ilk seferde zorlayıp cama zarar vermiyeyim diye gücümün tamamını kullanmadım" edası ile minibüs ahalisine hafifçe gülümser. bu sefer abanır ebesinin camına. ve fakat nafiledir gayreti, o cam açılmaz, açılmayacaktır. bu esnada hain ve gaddar minibüs şoförü bıyık altından gülümsemekte ancak camın aslında sabitlenmiş olduğunu söylememektedir.
cama yenilen gencimiz, verilen görevi başaramamanın verdiği eziklikle çatlayan bir ses ile; "incek var" diye kaptana seslenir ve arkasına bakmadan, gözyaşlarını kalbine akıtarak uzaklaşır.
(bkz: bi psikolog adresi verecek var mı)
rica ettiğiniz kişi kokar bir de...
şoföre ;

"şoför bey camı açar mısınız" diye kızım sana söylüyorum gelinim sen anla manasına getirilerek şikayet edilen insan.
bir de değişik versiyonu olarak otururken tutunanlar vardır ki hiç sevmem.Zira bu kişiler zaten oturmaktadırlar tutundukları yer ayaktakiler için yapılmıştır.e oturanlar o yerleri tutunca ayakta kalanlar anca oturanların ellerini tutmak zorunda kalırlar ki bu da oldukça biçimsiz olur.
hasta olma korkusu yaşayan insandır. *
(bkz: minibüste webcamini açmayan kız)
cam kenarında oturuyor diye camın sahibi olmayan insandır. rahatsızlık duyan çevik birkaç kol hareketiyle o camı kendi açabilir. * *
havanın sıcak olması durumunda bütün nefreti üzerine çeken insandır.
güncel Önemli Başlıklar