1. 1.
    geçen benim arabayla bi okulun önünden geçiyorum. camlar, panaromik tavan falan tamamen açık. kırmızıda durdum, ilkokul dağılmış karşıda çocuklar var. koşa koşa geldiler içlerinden biri abi bizi gezdirsene hadi lütfen falan diyor. biliyorum eksileyeceksiniz ancak bunu belirtmek zorundayım, arabam üzerinize afiyet biraz dikkat çekicidir. neyse atlayın bakalım dedim ama 4 kişi alırım. aralarından en girişken ve sevimli olanı bindi, diğerleri önce bir hamle yaptı sonra caydı. neyse aldım ufaklığı gidiyoruz, abi sen zengin misin, arabayı kaça aldın, kızlar bakıyor mu falan diye sorular soruyor haylaz. ben de ders çalışıp çalışmadığını soruyorum, klişe abi muhabbetleri işte. arabada çikolata vardı onu da verdim okulun etrafında bir tur attırıp okulun önüne geri bıraktım ama çocuk yerinde duramıyor, o derece mutlu. bir sürü çocuk arabanın etrafını sardı abi nerelisin, adın ne falan diye soruyor bi de dayı var okulun güvenliğiymiş. memleketimi duyunca gözler parladı o da hemşehrimmiş aminyum. çocuklara da bizim memleketin adamı böyle cana yakındır diye övünüyor.

uzatmayalım, bizimkine yaklaş bakalım dedim. buyur abi dedi, bir daha yabancı birinin arabasına binmeyeceksin tamam mı diye ufaktan bir fırçaladım. diğer çocuklara da içinizden biri böyle bir şey yaptığında direkt öğretmenlerinize haber vereceksiniz dedim. binmeyen çocuklar abi biz zaten korktuk binmedik dedi, aferim çocuklar dedim. dayıya da amca çocuklara biraz göz kulak ol, alıp götürsek nolacaktı diye ayrı ayar verdim.

kendimi nasrettin hoca gibi hissediyorum iki gündür, arabaya ters binecem o derece.
    4 -3 ... nesgayfe