bugün

Küfretmek istemiyorum şu mübarek gün de,ben bunlarin cibilliyetini sikeyim afedersin.
bunlari dinleyenin de aklini beynini sikeyim.
bu mu lan müzik?söz yazarligi? Topunuz bi kuruş etmiyor,bir de bu toplumdan nemalaniyorsunuz.
pırlantadan onlarca hatta yüzlerce kat büyük olan bir taşa "minicik" denmesiyle iyice anlamsızlaşan şarkı. bari çakıl taşı deseydin de o kadar dikkatimizi çekmeseydi.
yaklaşık 5 dk kadar üstünde düşündüğüm ve yine de bir anlam veremediğim şarkı sözü(şarkıyı duymadım sizin yalancınızım.). illa taşlı şarkı dinleyecekseniz ibrahim tatlıses dinleyin. ne diyor adam "bir taş attım pencereye tıkh dedi." bak çok mantıklı. öyle 5 dk düşünmeye gerek yok 5 saniye içinde ne anlatmak istediğini anlıyorsunuz zaten.
şarkı sözünden derin anlamlar çıkarmaya çalışan yazarları gün yüzüne çıkarmıştır. popüler müzik, insanlar dinlesin veya bu parçada hayatından bişeyler bulsun diye üretilmiyor. cafelerde barlarda çalsın, tınısı güzel olsun yeter.
(bkz: manası çok derin)
(bkz: ben adama bilezik gibi geçiririm)
(bkz: saksıya fesleğen gibi oturturum)
demet akalın'ın pırlanta şarkısında geçen ve kaldırım taşının değersizliğini anlatan söz.