bugün

sogan sarımsak yemiş hatta iğrenç derecede sigara kokan insanlarla omuz omuza seyahat etmektir şoförün yolcuları düşünmeden sürekli ani ve sert fermler yapmasıdır sen söylemeden oturanların hiç birinin camı açmamasıdır erkekelrin yaşlılara asla yer vermemsidir tuutugun demiri daha önce kim bilir hangi insanın o elini hangi şekilde kullanıpta tutuğunu düşünmektir.
terli pis kokan insanlarla yan yana oturmak zorunda kalmak.

alçak tavanı yüzünden ayakta seyahat ederken, boynunuzu zürefa gibi eğmek zorunda kalmak.

şöförün dinlediği iğrenç arabesk müzikleri dinlemek zorunda kalmak.

şöförün çök, kalk gibi komutlarını işitmek.

üzeri mikroplu pis koltuk demirini tutmak zorunda kalmak.

sabah işinize geç kaldığınızda şöförün birinci viteste 10 km hız ile gitmesi.

başka araçlarla yarışan,kavga eden pislik şöförün yaptığı trafik kurallı dışında olan tehlikeli olan hareketlere maruz kalmak.
şoförün keyfiyatına razı olmanız. herhangi bir itirazınızda 'evine ekmek götüren bir baba'olması. sürekli mafya babası edalarında olmaları.bozuk para çıkmayınca kızmaları. yolda sürekli korna çalmaları. karşıyakada sürekli yolu tıkamaları. klimayı açmamaları, açıncada ilk 15 dakika millet yanarken camları kapattırmaları ama kendi camının açık olması. önüne herhangi bir araba çıkarsa sürekli taciz etmeleri.
yol bomboşken dahi 10 km hızla gitmeleri.ulan daha dün bindiğim minibüsü ikarus solladı ötesi var mı?
acelem var,minibüse bineyim diyorsanız büyük yanlış içindesiniz,yavaş yavaş,sevgilisini vespayla gezdiren romantik adam gibi ilerler minibüs.
-hemen her binişimde fiyat tarifesi yazmayan dolmuş şoförünün 25 krş fazla istemesine karşılık "şu kadar değil miydi" soruma cevaben, yeni zam geldi ağbi sözünü işitmek.

-şoförün, kendi koltuğu hariç araçtaki koltuklarda yaylı bir sistem olmadığını bilmemesi. hayvan gibi çukurlara rahatlıkla girmesi.

-bana hiç denk gelmemiş olsa da
bazı şoförlerin valizler yer kaplıyor diye valiz başına para alması. *

(bkz: minibüsten inme sorunsalı)
(bkz: minibüsten inerken yere yuvarlanmak)
(bkz: minibüsten inerken kafayı çarpmak)
(bkz: dolu minibüsten inme kaygısı)
(bkz: minibüsten inmek için sessiz anı kollamak)
(bkz: minibüsten inmek için harakiri yapmak)
dar ve şoförlerin kro olması. ayrıca 3. dünya ülkelerindee minibüs kullanılyor. modern değil.
1 95 boyunda olmak.
ben en cok para uzatmaktan imtina eden tiplere tav olurum.
genelde yasli kadin ve erkeklerde gorulur bu olay da.
15 dk'lık yolun minibüsün 5 saniyede bir inip kalkmasıyla 45 dakikaya çıkması.
minibüslerin, aceleniz varken sinir krizi geçirtecek kadar yavaş gitmeleri.
izmir'de yaşıyorsanız menemen dolmuşlarını mutlaka duymuşsunuzdur.
aşırı hızlı ve trafiği alt üst edecek şekilde yol almalarıyla bilinirler.
ancak henüz 20 km'yi aşan bir hızla gittiklerini görmedim ben. yolcu kaçırmayayım derdiyle 15 km/s hızla gitmeleri yetmedi, son birkaç yıldır belli duraklarda yolcu beklemeye başladılar. üstelik tamamen yolcuyla dolu olduğu halde. yahu 25 dakikalık yolu resmen 50 dakikada tamamladık.

ek: hele şoför o iğrenç müziği hala kapatmamış, o küstah tavrını hala değiştirmemiş ise git ağzına yapıştır küreği. o derece.
inecek zaman müsait bir yer kollama mecburiyeti.