bugün

bazı orospu çocuğu taksi ve minibüs şoförleri yalnız kadınlara kızlara taciz ve tecavüz edebilmekte. bunun için bazı önlemler alınmalıdır.

örneğin her dolmuş güzergaha çıkmadan, duraktan çıkış yaptığına dair karakola ya da oluşturulacak ilgili birime sinyal gönderecek.

dolmuş içinde gerekli birime anlık görüntü aktaran video sistemi kurulması zorunlu olacak.

tıpkı inmek için basılan düğmeler gibi her koltuk yanına acil (hayatının tehdit altında olduğunu bilderen) durum düğmeleri konulacak. bazı orospu çocukları, dolmuşta tek yolcu olarak kadın kaldığında hemen sözle bakışıyla taciz edebilmekte, inmek istediğinde duymamazlıktan gelerek aracı sürebilmektedir.

her dolmuş ve taksinin uydu sistemiyle takibi yapılmalı ve güzergah dışına çıkan araçlara ekipler yönlendirilmeli.

dolmuş ve taksi sahipleri her şerefsizi ehliyeti var diye şoför yapamamalı ve tuttuğu şoförün pisliklerinden en az onlar kadar sorumlu olmalıdır.
(bkz: EGiTiM)
iran ı beğenmezsiniz ve pembe taksi uygulamasından dolayı yobaz olmakla suçlarsınız.
Çözüm pembe dolmuş veya taksi.

Doğru olan doğrudur kim yaparsa yapsın.
otobüslerde olduğu gibi kamera konulmalıdır.
(#26690599) entry de belirtilen önlemlerin hiç biri işe yaramaz. gereksiz yere biriken dosyalar,bilgi kirliliğine ve ekipleri gereksiz meşgul etmeye neden olan sahte acil durumlar,gidere ve çok sayıda memura ihtiyaç doğar.

oysaki çözüm çok basit. insanlara adam olmayı öğreteceksin. ama ne yazık ki bunu yapmak ilk entry deki önlemleri uygulamaktan daha zor.
atom bombası tek çözümdür. ha biraz daha hafifletin derseniz;

(bkz: eğitim)
(bkz: erkek savar) eğitim şart. Anaokulundan itibaren.
(bkz: eğitim)
Kadınlara ayrı camekan bir bolum yapmaları gerekir. Minibusteki o genc kiza tecavuz eden adamları linc etmek gerekir. Keske hadım edilseler.
bayanlara ozel toplu tasima araclari yanilmiyorsam bir ara konusu acilmisti ama pek gundeme gelmedi.
Herkese eğitim verilsin.

çocukluktan itibaren tecavüzün tacizin ne kadar kötü bir şey olduğu, Kadınların cinsel obje olmadığı aşılansın.

Kızlar küçüklükten itibaren erkeklerden uzak tutuluyor. Tutulmasın. Arkadaşlık etsinler Ki ileride erkek kızların karşı cins olmaktan öte "insan" olduğunu anlasın. Sözüm pembe taksi gelsin diyenlere; kız ve erkeği ayırırsanız bu olaylar artar.

iradeli olunması öğretilmeli; Anlık iradesizliklerin nasıl kötü sonuçlandığı bilsinler.

Kızlarını kırılgan varlık olarak görmemeli ebeveynler. O da çıksın sokağa, kavga etsin, vursun kırsın, güçlü olsun. ileride de savunsun kendini.

ne pembe taksi ne de caydırıcı cezalar; insan olmak öğretilmedikten sonra işe yaramaz.