1. 11.
  Hahaha hahahaha çok komik bunlar veba kolera ispanyol gribi görmemişler atıp tutuyorlar ilaç şirketi yahudiler masonlar diye aç bak amk dünya tarihine salgın hastalıklara.

  Allah niye yapsın diyor hahaha.
  5 -3 ... karton toplayan cocuk
 2. 12.
  Bu cahillik, aşırı özgüven ve her şeyi ben bilirim havası bir tek beni mi korkutuyor?
  8 -1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
 3. 13.
  Mevzu yine Yahudilere...
  3 -1 ... yani herhalde sanirim galiba
 4. 14.
  Aynı muhabbete otobüste denk geldim bugün ve onlar konuştukca ben sırıttım.

  Ama benimkiler -mış'lı konuşuyorlardı. Yani en azından tvden, kahveden, binanın kapıcısından bir yerden duymuşlar.

  Videodakiler daha zehirli. Kesin eminler konuştukları şeyin doğruluğundan. Aptal oğlu aptallar.
  3 -2 ... ciki ciki bum bum
 5. 15.
  istemsiz şekilde aklıma bu fotoğrafı getiren muhabbettir. *
  minibüsteki corona virüsü muhabbeti

  Bizim milletin genel sorunu hiçbir şey bilmeden her şey hakkında fikir sahibi olmak...

  Yav bu yahudiler bu amerigalılar size ne ettii?
  5 -1 ... pencere amelesi rapunzell
 6. 16.
  Senin geleceğini belirleyecek çoğunluk kitlenin muhabbeti.
  1 -1 ... gedikpasa
 7. 17.
  Münibüs konuşması en nihayetinde sıradan vatandaşların kişisel görüşleri. Fakat bu tip olayların analizini yapanlara karşı bazılarında nedense bir alaycılık var.

  Delilik ile deha arasında ince bir çizgi vardır. Ne yani komplo teorisyenleri siyonistlerin planlarını farkedip deşifre edince hemen şizofren mi oluyorlar? iyi o halde siz pollyannacılık oynamaya devam edin. Ama dünya unutmayın ki dünya bu kadar masum değil maalesef.

  Bundan tam 9 yıl önce sene 2011 de Contagion (Salgın) isimli bir film yayınlandı. Şimdilerde Warner Bros kataloğunda en çok aranan 2. film olma özelliğine (corona virüs salgınından önce 270 sırada) yükselen bu yapım sanki bu yaşananları işaret ediyordu. Bu kadar tesadüf biraz fazla. Daha doğrusu şudur: hayatta tesadüflere yer yoktur.

  --spoiler--
  Contagion'ı Warner Bros kataloğunda sadece Harry Potter serisinin geçtiği belirtilirken, 2017'de Moonlight filmiyle "En iyi film Oscar'ına uzanan yönetmen Berry Jenkins, senaryodaki olay örgüsünün şu anda dünyada yaşanan Covid 19 salgınıyla büyük benzerlikler gösterdiğini söyledi.

  Yapım hakkında "Bu adeta şoke edici. Şu anda yaşanan gelişmeleri filmde sırayla görmek gerçekten de çok merak uyandırıcıydı. Sanki bir belgesel izliyor gibi hissettim. Tüm o Hollywood yıldızları tıpkı gerçek insanları oynuyor gibiydi." ifadelerini kullanan Jenkins, 10 yıllık bir filme ilk kez 12.99 dolar para verip izlediğini de sözlerine ekledi.

  'Film dün vizyona girmiş hissi veriyor'

  Amerikan haber ve fikir sitesi Vox'un yazarlarından Alissa Wilkinson yapımın kesinlikle izlenmesi tavsiyesinde bulunurken, "Film, sanki dün gösterime girmiş gibi hissettiriyor" dedi.

  Steven Soderbergh imzalı Contagion (Salgın) filmi, hava ve solunum yoluyla bulaşan ve enfekte olan insanları birkaç gün içinde öldüren bir virüs salgınını konu alıyor. Bilim kurgu tarzı filmde, dünya çapında uzmanlardan oluşan bir sağlık ekibi, hem salgına hem de panik halinde olan insanları durdurmaya çalışıyor. Salgının Çin'de ortaya çıkan bir virüs dolayısıyla yayılması koronavirüsle olan en büyük benzerliklerden bir tanesi.

  Filmin başrol oyuncularından Gwyneth Paltrow'un oynadığı Beth Emhoff karakteri, MEV-1 adı verilen virüsü yarasadan bir domuza geçen ve sonrasında enfekte olan Hong Konglu bir aşçıyla el sıkıştıktan sonra kapıyor. Beth Emhoff karakteri ve çocuğu filmin ilk 15 dakikasında ölürken, kocası ise direnç göstererek hayatta kalıyor.

  https://tr.euronews.com/2...cok-aran-lan-2-yap-m-oldu
  --spoiler--

  minibüsteki corona virüsü muhabbeti
  2 -1 ... gazeloglu