1. 1.
    minübüsün arkasına bağlanarak bir yükmüş gibi taşınan kadındır.
    https://twitter.com/Hurri...tatus/1034060340726820864

olay çankırı'da gerçekleşmiş.

kadını minübüsün arkasına bağlamışlar.
    minibüs arkasına yük gibi bağlanan kadın

amaç ne? işkence mi, yoksa eğlence amaçlı mı bilmiyoruz.
    lakin amacı ne olursa olsun insanlık dışı bir görüntü.

bunun yaptırımı olmalı.
    20 -4 ... tengir budun
  2. 2.
    tam istediği hayatı yaşayan kadındır. gidin sorun şeriat yanlısı akp seçmenidir. sabah akşam atatürk'e hakaret ediyordur.
    5 -3 ... petrauskas
  3. 3.
    Adrenalin sevdalısı bir ablamızdır kendisi. Böyle şeyleri erkek yapınca eğlence ama kadın yapınca işkence olarak gören zihniyeti kınıyorum.
    1 -1 ... sivil
  4. 4.
    Artık nasıl bir yorum getireceğimi şaşırmış olduğum olaydır.
    ister kadın ister erkek olsun hiçbir insanın görmemesi gereken bir muamele bu.
    Kaldı ki nasıl bu kadının can güvenliğinden endişe duymazlar yahu? En son bu şekilde bisiklet taşımıştım ben arabanın arkasında,o zaman bile emin değildim sağlam mı değil mi bir başkasının önüne doğru fırlar mı diye.

Ayrıca Plakayı neden sansürlüyorsunuz ki ne gereği var? Bırakın Yayılsın.
    20 -3 ... cadimavisi
  5. 5.
    Olayın aslını astarını bilmeden yorum yapılamayacak olaydır.

Eğlence maksatlı mı yapılmış yoksa saykoluk mu? Hemen “kidini şidditi hiyir” narasına gerek yok.
    2 -2 ... ismailbert herkelstein
  6. 6.
    Arabada yer mi yok? O kafanın içinde beyin mi yok?

Allahım sen yurdum insanlarına akıl fikir ver.
    7 ... queenofhearts
  7. 7.
    Ülke olarak çıldırdık. iki kişilik elektrikli bisiklete altı kişi biner, kesim yapılamaz denilen yerlerde kesim yapılır, kesen ben yaptım oldu mantığında, dokuz günde yüzlerce kişi hayatını kaybeder. Sahi biz ne zaman ders alacağız?
    ... sessiz geveze
  8. 8.
    burada defalarca yazdım bilhassa kastamonu ve dolayısı ile çankırı yine bilhassa ılgaz kadınının milli mücadele sürecinde ,anadolu'nun kurtuluş savaşında nasıl bir özveri ile kendi canını hatta boynuna astığı kundakta ki bebeğinin canının bile düşünmeden cephede savaşan askerlere giysi,yiyecek ve bilhassa yün çorap taşıdığını.
    nazım'ın kağnılarla taşıyorlar dediği kadın bu yörenin kadınıdır,annemiz kızkardeşimiz ninemiz canımız .
    kutsalımız ..
    namusumuz..

fransızların antep ve maraş'tan kesin olarak çekilmesinin bir nedeni de bu yörenin kadınları idi.
    antep nere kastamonu nere ,ankara yolları nere. diyeceksiniz tabi olarak.
    fransız askeri ateşesi bu kadınları yollarda görüp fransa'ya(istanbul'dan) çektiği telgrafla fransız orduları güneydoğu'yu aniden terk etti. yazdım sözlük bulun okuyun.

kastamonu,çankırı,ilgaz kadını.

erkeğini de yazdım , bir halta yaramadığını bilhassa çankırı va ılgaz erkeğini ve birazda kinayeli olarak kastamonu erkeğini.

ne kadar haklı imişim al işte gör .yobaz pezevenk nasılda aşağılamış bir insanı bir kadını.

işte siyasal islam ve dincilik böyle bir şey.

allah belasını versin ..

milli mücadelede kuvva'ya ayağında çorap yokken kağnıda deste deste yün çorap taşıyan kastamonu ,çankırı ve ılgaz kadınına selam olsun, bin kere on bin yüz bin kere elleri ayakları öpülesi ninenler size selam olsun.

, rahat uyuyun eğer cennet varsa en çok siz layıksınız ..
    5 -3 ... baris hemen simdi
  9. 9.
    kaçırıyorlar desem, neden arkaya bağlasınlar görülmesini istemezler,
    seviyordur arabanın içindeki mal desem, sevdiğinin üşütmesini, fırlayan bir taşın kafasını yarmasını istemez seven kimse,

belki ateşi çıkmıştı söndüremediler bunu çözüm olarak anca düşünebilmişlerdir lüks aracın içindeki mallar. ya da kurban edeceklerdir. kim bilir?

türkiye'nin içinde bulunduğu durumun, siyasetin, anlayışın, insana değerin son tepe noktasıdır.
    ... arman
  10. 10.
    kadinin engelli olup olmadigini bilmiyorum. engeliyse ve bu duruma maruz kalmissa cok yazik.

ama herhangi bir engeli yok, ve stepne gibi aracin arkasina takilmayi kabul ettiyse de yapacak bi sey yok. herkes layigini yasar, kendini bunu layik goruyorsa ben soz soylemem ustune.
    ... peder