bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    "sözlük'te yok!" diye bir yazı çıksa da karşıma var böyle birşey.

özellikle bahar aylarının gelmesiyle birlikte eski usul deri sandalet altına gerek mavi, gerek kahverengi çorabını çeken minibüsçüler ayaklarını böylece ferah tutmaktadırlar. 60lardan kalmış bir minibüsçü geleneği olduğunu düşünmeden edemiyor insan.

kendi eniştem de minibüsçü olduğu için daha iyi gözlemleyebiliyorum bu olayı. hatta önceleri sadece o giyiyor zannediyordum. son 2 yıldır özellikle gözüme takılıyor artık. terminallerde minibüsçülerin ayaklarına bakma takıntısı başladı bende de bu genellemeyi yapmak için. bir gün "ne bakıyon ayağıma yarrraaaam?" diye bir tepki almak ve dayak yemekten korksam da artık eminim var böyle bir şey.

bir zaman sadece istanbul ve marmara bölgesinde rastlayıp "ya ben abartıyorum" demiştim ancak urla-üçkuyular minibüs duraklarında bir sürü çorap üstü sandaletli ayak görünce kendime hak verdim.

o sandaletler kışın yerlerini yumurta topuk arkası ezilmiş ayakkabılara bırakıyor. sonraki yaz için demokles'in kılıcı gibi ayakkabılıkta yerlerini alıyorlar.
    1 ... avedis
  2. .
    iyi bir telefon sahibi olmak,dolmusun hicbir zaman dolmusun dolduguna inanmamak gibi takıntıları olan dolmus sofrolerinden beklenen takıntıdır.corap rengi standard beyazdır.
    ... enigma13
kapat