bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  en pahalı sigara neyse minibüs şoförünün onu alıp içmesi bir statü belirtisidir.

  marlboro'da bu noktada bir dönem her minibüşçü için geçerli bir statüko belirleyici iken artık daha pahalı sigaralar olması nedeni ile yerini kaybetmiştir.
  -2 ... nijeryadanbuyanlokiminyurdu
 2. 2.
  minübüsçülerin çoğumuzdan zengin olduğu saptamasını yaparsak eyvallah denip geçilebilecek olaydır. fakat öğrencinin cebinde malboro görülürse ise acilen aduket çekilmelidir, o ayrıdır.
  1 ... dark darkest darko
 3. 3.
  uzun marlboro zaten minibüsçü ya da kamyoncu sigarası olarak geçer literatürde. yani minibuscu sigarasi olarak uzun marlboro demeninçok anlamı yok aslında. yine de sigaraya bir misyon ya da aidiyet yüklemek de ne derece mantıklıdır o da tartışılır.
  2 -1 ... lastras
 4. 4.
  minibüsçünün eline çok yakışır. yazarın eline düzgün entrylerin yakışması gibi. tarz taklit etmeye çalışılarak, üstelik içerik olarak da taklit etmeye çalıştığın kişinin formata aykırdığını iddia ederek, entry girmekten uzaklaşıp saçmalamak boyutuna geçilmiyorsa. can sıkıntısında saçma başlık açmak bu sigarayı içmekten daha çok zevk veriyor olmalı. aslında uzun marlboro başlığına minibüsçü sigarasıdır yazmak da bir çözümken ki o başlığın ilk entrysinde yazıyor bu, yeni başlık açıyoruz. o zaman daha çeşitlendirebiliriz.
  "çok dumanlı bir sigara olarak uzun marlboro"
  "kadına yakışmayan sigara olarak uzun marlboro"
  "kısadan uzun bir sigara olarak uzun marlboro"

  bir tanım daha yapayım formata aykırmamış olayım, sonra eleştiriliyorum. minibüsçülerin içerken herkesten daha fazla zevk aldığı sigaradır.
  2 -1 ... lastras
 5. 5.
  kazanılan paranın gani gani olduğunun göstergesidir.
  ... talihsiz sokak kedisi
 6. 6.
  minibüs şoförlerimiz herşeyin en iyisini sever.

  ben 3310 kullandığım sıralar minibüsçü abilerde 6600 vardı. ben şimdi 6600 kullanıyorum adamlarda 8800 şirokko edişın var. para bok tabi.
  1 ... kod adi 657
 7. 7.
  motor kapağının yan cebinde durur. lazım oldukça ordan alınıp kullanılır. aynı gammazlık müessesesini kendine lazım oldukça kullanan kimi yazarlar gibi. önceki nesilleri taklit etme ihtiyacı duyan zavallı yazarın da eline ayar verilmiş olur 1 saat sonrasında.

  benim tavsiyem, tanımadığın minibüsçünün uzattığı malbuşu almayındır. zira uzun gelebilir.
  -1 ... nijeryadanbuyanlokiminyurdu
 8. 8.
  aspava adlı lokantalarında vazgeçilmezidir ankara'da. yemeğinizi bitirdiğiniz anda garsonlar ikram eder.
  1 ... alone with everybody
 9. 9.
  adana'da yakıp bolu dağı'na kadar içilen sigaradır. *
  -1 ... nobetciekipleramiri
 10. 10.
  çorapta muhafaza edilen sigaradır.
  3 ... joe satriani