1. 1.
  özdemir ince'nin yaptığı yalan haberdir. bu yalan haberden ötürü ödül almıştır, burası türkiye. dine saldırmanın en çok prim yaptığı ülke. cumhuriyet gazetesi ödülü vermiştir, özdemir ince haberin yanlış olduğunu ödül verilmeden önce kabul etmesine rağmen, tebrik ediyoruz.
  haberin gerçeği şöyle:

  Hürriyet'in çarpıtarak sunduğu haber, Fransız basınında bir yıl önce geniş bir biçimde ele alınmıştı. Olay kıyafetle ilgili değil, kavga yüzünden meydana gelmişti. 4 Ekim 2002'deki korkunç olay şöyle gelişmişti: Paris'in banliyölerinden Vitry sur Seine'de 17 yaşındaki Sohane Benziane isimli genç kız evine giderken, tanıdığı ve daha önce tartıştığı Kuzey Afrika göçmeni Cemal Darrar ve italyan asıllı Tony Rocca ile karşılaştı. Rocca ve Darrar, Benziane'ı bir apartmanın çöp odasına çağırdı. Burada tartışma alevlendi. Sokak sakinleri ve Fransız gazetelerinin getto serserileri diye andığı Tony ve Nono (Cemal) Sohane'ı benzin dökerek yaktı. Bağırarak dışarı fırlayan Sohane alevlerden kurtulamayarak çığlıklar içinde yanarak öldü. Hürriyet'teki dizide imzası bulunan Özdemir ince ise söz konusu metni Elele Derneği'nin yöneticisi Gaye Petek Şalom'un verdiği bilgilerle kaleme aldığını dile getirerek, Şalom'un sözlerinden şüphe etmedim dedi.

  görüyorsunuz ya a dostlar, yarın özdemir ince haindir deseler, özdemir ince doğrulatmadan bunu kabul edecek, sonra da bu haberin yalan olduğu anlaşılmasına rağmen haberi yapan ödül alacak. habercilik bu işte. helal olsun.

  http://arsiv.zaman.com.tr/2003/12/21/haberler/h5.htm
  http://www.haberx.com/n/1...gini-gorur-cumhuriyet.htm
  6 -3 ... kisinin degeri aradigi seydir
 2. 2.
  ozdemir ince nin ilk yaptigi dezenformasyon haberi bu degildir.coook genis arsiv icin http://www.hurriyetim.com.tr ye bakabilirsiniz. kendisi bu konularda uzmandir.
  3 -2 ... imhotep
 3. 3.
  bu haberi yapanların patronları da devlete katrilyonlarca borç taktılar.*
  2 -2 ... chilavert