1. 1.
  gayet normaldir kemalist diye mini etek giymesi gerekmez.
  4 -5 ... exogenesis
 2. 2.
  kemalistlik modernliktir, ilericiliktir, çığır açma çabasıdır bazı çakma kemalistlerin yada kemalistliğe dil uzatanların zannettiği gibi orası burası açmak değildir kemalist kadının mücadelesi isterse mini etek isterse uzun etek giyme özgürlüğüne sahip olma mücadelesi olmalıdır.
  6 ... acme
 3. 3.
  türban takıp parklarda pozisyon zenginliği dersi veren kadına kıyasla daha başarılıdır. kemalist olmakla orayı burayı açmayı aynı kefeye koyan dangalaklara benden selam olsun.
  4 -3 ... sahtemustaine
 4. 4.
  normal bir kadındır. tanga giyen türbanlıdan daha normaldir. tabi zeka seviyesi pek yüksek olamayan 3-5 geri zekalı dinci gerici yobaz örümcek kafalı için anlaşılamaz çünkü onların dünyası kafalarındaki kavuk kadardır.
  3 -2 ... terekeme
 5. 5.
  6 ok' u özümseyememiştir. derhal kendisine sümerbank kumaşından ekose mini etek verilmeli!
  2 -6 ... ekmek arasi kutu kola
 6. 6.
  bu olayın kemalist olmakla ne alakası var ya hu? mini etek giymek zevk ve tercih meselesidir. isteyen giyer, isteyen giymez. yani şu sözlükte çok saçma konular gördüm ama bu kadar saçmasına hayatım boyunca rastlamadım.

  sen de kemalist isen vay halimize...
  ... mhmtnsyz
 7. 7.
  tanga giyen türbanlıdan çok daha normal kadındır.

  türbanı bir insan neden takar? kuran'da yazılan şeyleri türban takması gerektiği şeklinde yorumladığı için. neden böyle yorumlar? çünkü erkeklerin kadınlara yanlış bir gözle bakmaması gerektiğini, bunun için de başını dahi kapaması gerektiğini düşünür. kısacası bunu dini bir gereklilik olarak görür.

  kemalist nedir? atatürk'ün fikirlerini benimseyen (ama gerektiğinde eleştirebilen) , bu fikirlerin üzerine birşeyler üretmeye çalışan, vatanını canından çok seven insandır. yani bir din değildir. bir inanış değildir. bir ideolojidir, bir düşünce tarzıdır. belli başlı ilkeleri vardır. bunun içinde laiklik de vardır.

  laiklik nedir? din ile devlet işlerinin ayrılmasıdır.(ilkokul çocuğu tanımıyla) din ile devlet işlerini ayırmakla mini etek giymenin ne alakası vardır? din ile devlet işlerini ayırmak dinsizlik değildir. aksine; bir kemalist dinine saygı göstermelidir, dinini iyi bilmelidir. bir insan hem dindar hem laik olabilir. şimdi bunları göz önünde bulundurursak; kemalist bir kadın mini etek giymek zorunda değildir. kemalist kadın çağdaş olmalıdır, çağının gerektirdiklerini yapmalıdır. ama mini etek giymezse "neden mini etek giymedin? diye ayıplanmaz.

  günümüzde türkiye'de kemalistlere acımasızca saldırılıyorsa, bunun nedeni kemalizmi yanlış anlamaktır. yanlış anlamayı bırakın, bilgi sahibi olmadan yanlış fikir sahibi oluyorlar günümüzde maalesef.
  3 -3 ... cany13
 8. 8.
  mini etek ve kemalistliğin alakası yoktur. bunu öne sürennin 7 sülalesinde ki kadınlar mini etek manyağı olmalıdır.
  1 -1 ... domdom kursunu degdi
 9. 9.
  mini etek giymeyle kemalistliğin ne alakası var diye sormak istiyorum. kemalizm ilkelere ve ülkesine değer verir mini eteğe değil.
  2 ... egzotikperininendemikbitkisi
 10. 10.
  zevkler ve renkler tartışılmaz kadındır.
  ... antiqa