bugün

gün itibariyle gözlerimin gördügü beynime enterasan dalgaların gitmesine sebep olan hadisedir.

söz konusu genç kızımız ben her günkü gibi yolumda giderken aşagı yukarı 20 metrelik mesafeden dikkatimi çekmiştir mini etek bu nasıl dikkat çekmezki, neyse beni düşündüren kızın üşüyormuş gibi ellerini ovuşturup yerinde cins cins hareketler yapması oldu , havada bayagı bir soguktu haliyle üşüyordu üşüyordu da niye evden çıkarken böyle giyinmişti anlamadım.

bir çok kadında da vardır bu alttan mini etek üstten de palto giyer tam bir çorba eder kıyafetlerini. üste bakarsın sibirya alta bakarsın maldivlerde bir ada'da oldugunu zanneder insan o derecede çelişkili kıyafet giyer bazı bagyanlar.
kaçınılmaz sondur.
bu durumda söylenecek tek şarkı: kendim ettim kendim buldum vah vah!
bacaklarındaki tüylerin diken diken olmasına sebep olabilir.**
(bkz: dikenlerin tüy tüy olması)
giyindikleri çorapların kendilerini sıcak tuttuklarını savunurlar.
giyen ve üşüyen kişiden başkasını alakadar etmez.
psikoloji sanıldığından çok daha güçlüdür. o buz gibi havada mini etek giyen insan psikolojik açıdan zirvede ise üşümeyi bırak ibrahim, fitil gibidir afedersin. ezik büzük bi anlık psikolojide ise tam tersi geçerlidir. ki bir de işin dikkat çekme yönü vurgulanmış. birazcık çift taraflı düşünmek lazım.
güzide beytepemizin biricik 'bam'ında sıklıkla rastlayabileceğiniz manzaradır.

örneğin;
ışılsu,bengü,ecem ve büşra ellerinde bavul ebatlarındaki çantaları,ayaklarında uggları,ten çorap giymişler,onun üstüne de süper minilerini çekmiş kampüste en sevdikleri mekan olan bamlarında takılmaktadırlar.önce bu dörtlüden ışılsu 'ayyyy,büşbüüüüş hava bozdu sankiiiiee' der.ardından bengü kardeşimiz 'ay aşkitom ben de üşüdüm galiba yaaa' diye cevaplar. ecemle büşbüş ise gucci ve rayban gözlüklerinin ardından nasıl yaptıklarını anlayamadığım o yapmacık ifadeyle suratlarını sallandırırlar.

evet saygıdeğer sözlüksakinleri.isimler hayal ürünüdür fekat diyaloglar her gün bam da rastlayabileceğiniz olağan konuşmalardır.

arkadaşım ankara havasının ne menem bişey olduğunu bilmiyor musun ki giydin o eteği de geziyosun anlayamıyorum ki? anlayan varsa bi adım öne çıksın lütfen.zira ben çıkamadım işin içinden.
üşüyeceğini bile bile mini etek giymek.
daha hoş gözüktüğünü düşünürsün, bazen insanların sana bakmasını istersin, kıştır hep pantolon giymişsindir ama kızsındır şansın vardır sıkıldığın için etek giyiyim dersin, daha çok kadın olmak istersin...ya da bir çocuk kesiyosundur. çocuk sana bakmıyodur giy kış ortasında eteği, ten rengi çorap geçir altına erkek bu aptal mutlaka bakacak.
fanlar çalışmıyordur o sebepten üşümesi normaldir.
istenilirse hissedilmeyecek bir şey artık.
son birkaç yılda yurt dışında bunun için bir krem üretilmiş. bacaklara sürülüyor sonra etekli ya da şortlu bacaklar ne kadar soğuk olursa olsun soğuğu hissetmiyor...