bugün

sakalını sıvazlayıp çek kıran, kart döndüren hacı amcanın yapmadığı şeydir.
müslümanım deyip, asmak kesmek diye dolaşan insandan daha samimi, çarşafın altından dolap döndüren insanlardan daha nettir, genellenmeyerek tabi ki.
Dinden cikarmaz tabiki de. Ama gunah pointleri seri bir sekilde kazanmaya devam eder.
kafasında başörtü, altında dar düşük bel kot pantolon, oturduğunda tangası ortaya çıkıp müslümanım diye dolaşmak kadar saçma değildir. bu bir şaka tabi.
"ben müslümanım" deyip mini etekli bayanlara öküz gibi bakmakta bi gariptir tabi.
milletin karısını kızını kesip, sabah akşam 31 çekip sonra hacı hoca takılmaktan daha erdemli, daha namuslu duruş
mini etekliler ve askılı body giyenler için yeni bir din yaratılması gerekebilecek durumdur. tangiyet veya südyeniyet gibi dinler isim olarak uygun. peygamber olarak adnan hocayı koydukmuydu 1 milyon üyeye ulaşabiliriz. evet. sonra gelsin bıngıl memeler gitsin mini mini etekler oh. hatta ibadet olarak memelerimizi sağa sola sallayabiliriz.
Iyi de sen sordun mu musluman mi degil mi diye de sorasim var bu yobaz kirintilarina. Millet muslumandan bikmis soylemeye cekiniyor bu dul kari cocuklari hala islam islam diye aniriyor.
sanırım bazı bahanelerle cemaatlerindeki kadınları bir bir beceren cübbeli ahmet hocadan daha normal bir durumdur. tüm olaylar bitti konu mini etek giyenlere mi geldi ondan önce daha çok konu var dostlar. kaldı ki müslümanlığını kimse kimseye ispatlamak zorunda değildir. din allahla kul arasındadır. dinine tam olarak bağlı bir insansan bunu bilirsin zaten. kimsenin müslümanlığını sorgulamak kimseye düşmez.
iman gönüldedir, her kim görüntüden yola çıkarak vardığı sonuçların çıkmazında ise hataya düşer. Zira imanın Allah'la kul arasında olmasından daha ziyade, görüntü yanıltır. Misal çay dolu bir bardağa yukarıdan baktığınızda kaşık gözünüze kırık görünür. Ancak ordaki tek kırılma ışık yanılsaması ve bakış açısından kaynaklıdır.
islamın şartları:
-kelime- i şehadet getirmek
-namaz kılmak
-oruç tutmak
-zekat vermek
-hacca gitmek
olduğuna göre, mini etek giyip "müslümanım" diye dolaşmak şartları ihlal etmez.
benim ninem de başörtülü şeklinde düşünen insanın yaptığıdır.
insanların kalbinde olanı, asıl niyetini yalnızca Allah bilir demyi hakettiren söylemdir. insanları görünüşlerine göre değerlendirmemek gerekir. Tabi bir de insanın görünüşünden inancı ile sonuç çıkarmadan önce kişinin kendisine bakması gerekir. Ben islamin şartlarını ne kadar yerine getiriyorum, imanımı ammellerimle kuvvetlendiriyor muyum, gece yatmadan önce bugün Allah için ne yaptım diye sorduğumda verdiğim cevaplar beni tatmin ediyor mu... Aynı şekilde beş vakit namazını kılan, islamın bütün şartlarını harfiyen yerine getiren bir kişi için de iman konusunda yorum yapamayız. Bu bize düşmez.