1. 1.
    (bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış).

allah rahmet eylesin deyip geçmek basitken kıskançlıktan nefret kusan tiplerdir.

kızın ismini ilk defa duydum.

10 küsür insan ölmüş hepsinin ortak noktası insan olmaları sadece birkaçının babası zengin. çalışmış zengin olmuş.

haliyle tabi gidip çiftlik banklara para yatırıp bir güzel sikilip oturarak para kazanmayı bekleyen dincileri kudurtuyor bu durum.
    8 -4 ... we did it
  2. 2.
    işte bunlar hep fesatlıktan eziklikten.
    2 -1 ... son tahlil
  3. 3.
    Mina'yı bırakıp, eksi ve artı oyun olduğu herhangi bir sosyal mecrayı baz alalım.

insanlar mutluluklarını yazdıklarında, kendileriyle ilgili olumlu bir detayı paylaştıklarında linç ediliyorlar; kendilerini Değersiz, hayatta hiçbir başarısı olmamış biri gibi lanse ettiklerinde ise artıya, fava boğuluyorlar.

Aşağılık kompleksi ne yazık ki genetik. Genlerimizden kolay kolay silemeyiz bu iğrenç dürtüyü. Birilerinden nefret etmek, kin gütmek çok kolay ve kendi egonu tatmin eden bir araç.
    Zararlarını belki görür belki görmezler.

başkalarının mutsuzluğundan keyif alacak kadar aşağılık bi canlı olmak istemezdim.
    14 -2 ... kendini sevmekle basla
  4. 4.
    Ehlihakikat dedenin keli.
    1 ... tarihcix
  5. 5.
    insan ölümüne sevinebilecek kadar ne yaşadığı merak edilen aciz tiplerdir.

Hiç mi sevilmediniz? Hiç mi ilgi görmediniz? Yıkık biri misiniz? Neden yani neden? Hiç tanımadığınız insanların ölümü sizi nasıl mutlu edebiliyor?

Mina Başaran kimdir nedir hala bilmiyorum. iş adamının kızıymış. Acı bir kaza ile o ve yanındaki insanlar yaşamını yitirmiş. Aralarında hamile olanlar da var. Madem zengin olması sizi bu kadar gocunduruyor -artık niyeyse- sadece o ve zengin arkadaşları değil, pilotlar ve bir hostes de öldü.

"Her gün bu kadar kişi ölüyor, sırf zengin diye konuşuluyor" diyenler de var. Türk sivil havacılığındaki ilk ölümlü iş jeti kazası bu. Belki o yüzden de bu kadar sarsıcı olmuştur ha? Ne dersiniz?

Bilmiyorum... Ben birinin ölümüne sevinemem.
    2 -1 ... howl