1. 1.
  http://www.mimarlarodasi.org.tr

  mimarlarin uye oldugu TMMOB'ye bagli bir oda.
  ... humbara
 2. 2.
  ayrica :

  http://www.ivmedergisi.co...runlulugunu-durdurdu.html
  ... humbara
 3. 3.
  genel olarak kendisine her şeye itiraz etme, dava açma misyonu çizmiş kuruluş.
  1 ... busty girl
 4. 4.
  az geli$mi$ ülkemin az geli$mi$ odalarından sadece biri.
  1 ... sebek suratli
 5. 5.
  roark (hayatın kaynağı kitabının mimar kahramanı) yaşasaydı, kendi istekleriniz benim bildiklerimin yanında bir hiçtir diyerek, odayı boykot ederdi.
  -2 ... beni benimlebirak
 6. 6.
  her şehirde ağzı sol söylemleri iyi yapan yeteneksiz mimarların yönetimde olduşu kuruluş.
  -1 ... teflon
 7. 7.
  hükümet ve yerel yönetimlerle didişmekten üyelerinin sorunlarıyla ilgilenmeyi unutan meslek odası. mimarlık mesleği günden güne itibarını kaybedip, işsizler ordusuna yeni mimarlar katılırken, konu siyaset olduğunda mangalda kül bırakmayan mimarlar odası, maalesef üyelerinin desteğini de hızla kaybetmekte.
  ... heddodepaso
 8. 8.
  kadir topbaş ile yapılan görüşmenin çarpıtarak anlatılması üzerine yönetim kurulu başkanı eyüp muhçu imzalı açıklama yapmıştır. açıklamanın tam metni:

  Taksim Meydanı Yayalaştırma ve Gezi Parkı’na Topçu Kışlası adı altında AVM yapılması konuları bir yıldır kamuoyunun gündeminde yer almaktadır.

  27 Mayıs 2013 tarihinde saat 22.30’da iş makineleri Gezi Parkı’na girmiş ve fiili yıkım ve ağaçların sökülerek parçalanması işlemi başlatılmıştır.

  Bunun üzerine Taksim Meydanı ve Gezi Parkına sahip çıkma duyarlılığı gösteren demokratik çevreler, meslek örgütleri ve doğasever halkımız park alanında buluşarak yıkımın ve ağaç katliamının durdurulmasını sağlamıştır.

  Ancak daha sonra polis sabaha karşı saldırmış demokratik hakkını kullanan vatandaşlara insafsızca müdahale etmiştir.

  Yaşanan polis şiddeti ve gelinen aşama nedeniyle istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan görüşme için randevu talep edilmiş ve 31 Mayıs 2013 tarihinde saat 14.30’da iBB Florya Binasında bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

  Bu toplantıda başkandan şu taleplerde bulunulmuştur:

  1- Şu anda gezi parkı polis işgali altındadır. Yurttaşlara karşı orantısız şiddet kullanılmaktadır.

  Bunun sürmesi halinde can kayıpları ve yaralanmaların artacağı endişesindeyiz. Bunun ivedilikle durdurulması yönünde bir girişimde bulunulmalıdır.

  2- Parka yapılan fiili müdahale hukuka ve yasalara aykırı bir biçimde gerçekleşmiştir.

  Park üzerinde bir binanın yapılmayacağının kamuoyuna açıklanması gerektiği, ayrıca bu buluşmaların gezi parkında farklı kesimleri bir araya getirdiği ve tamamen parkın savunulması amacıyla gerçekleştirildiği ifade edilmiştir.

  Bunun ışığında hükümet yanlısı kimi çevrelerince öne sürülen provokasyon iddialarının asılsız olup, bu buluşmaların kardeşçe ve demokratik dayanışma duyarlılığı içerisinde gerçekleştirildiği anlatılmıştır.

  3- Polis işgalinin kaldırılması ve parktaki hak arayışındaki insanlara şiddet uygulanmaması yönünde güvence talep edilmiş ve bir açıklama yapması talebinde bulunulmuştur.

  Bu talebimize rağmen başkan bu doğrultuda yapacağı açıklama yerine gerçeklere dayanmayan bir açıklama yaparak kamuoyunu aldatmıştır.

  Hele yürütmenin durdurulmasına karar verildiği bir süreçte Taksim Gezi Parkı ve Meydan ile bu alana ulaşan tüm cadde ve sokaklarda sürmekte olan polis şiddetinin derhal durdurulmasını ve polisin bu alanlardan geri çekilmesini talep ediyoruz.

  Görüşmeye ve taleplerimize ilişkin bunun dışındaki açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır.
  ... gudumlu anne terligi
 9. 9.
  Ne amaçla kurulmuş ancak bugün neler yapmaktadır.aşırı politize olmuş bir meslek kuruluşu olarak üyelerinede zerre kadar faydası yoktur.

  Neye hizmet ettiği ve nereden talimat aldığı merak konusudur.
  2 ... zahi
 10. 10.
  al benden de dediğim odadır. geçen gittim kapı dışarı ettiler. ay noluyoruz ayol dedim, sen miyendissin yallah dediler.
  3 ... yrd doc dr hamdi poncikoglu