1. 1.
    içinde bulunduğum durumdur. Kimse iş vermiyor. Mezun olalı 2 yıl oldu adam akıllı iş bulamadım. Hepsinden nefret ediyorum. Kimse alıyım eğiteyim demiyor. Hepsi en az maaşla en çok çalıştırmanın peşinde. nefret ediyorum ya. 500 başvuru yapmışımdır şimdiye kadar. hiç mi kabul edecek yok. en sonunda ülkeyi değiştirecem.

Saygılarımla,
    guzelsevmeyeneadamdenir mi
    8 ... guzelsevmeyeneadamdenir mi
  2. 2.
    mezun çok işveren yok. Asgari ücretle başlarsın ileride yükselir derler sonra hadi biraz zam istersin ve değişen olmaz yine asgari ücretle ayrılırsın. Sadece yeni mezun istihdamı ile geçinen firmalar var. Daha kötüsü de stajyer ile. öyle ki mimar çalışan olmamasına rağmen mimarlık bölümü öğrencisine staj adı altında tabiki 3 boyut render yaptırılmaktadır.
    ... mukaarc
  3. 3.
    işveren iseniz mümkün değildir.
    Birazdan gideceğim, çayı kahvesi de güzel oluyor kadının.
    2 -2 ... alkolik oldum
  4. 4.
    bir de sürekli mimari değiştirip mekanik tesisat projelerine revizyon çıkarıyorlar. özel okullar maalesef ki işsizlik oranlarını arttırdı, arttırıyor.

ayrıca bahsettiğim konuda mimari ofislere ben de çok kırgınım.
    ... lagavulinvebazlama
  5. 5.
    sonra ağız dolusu sovunce de sövdü oluyoruz.
    yeni mezunun anasını siktiniz, hayat enerjisini aldınız, adamların daha her şeyin en başında hayatta karşı umutlarını aldınız orospu çocukları.
    -1 ... domestik ev hanimi
  6. 6.
    şu dönemde ortalama 4-5 yıllık mimar bile yeni mezun seviyesinde maaş aldığı için, yeni mezunlar şuan sadece stajyerlikle yetinmek zorunda kalıyor.
    ... chief
  7. 7.
    mimar eşittir inşaat mühendisinin beyni alınmışı olduğundan mütevellit oluşan nefret olabilir..

ben daha çok acıyorum..

yüzde doksanı mimarlıktan bi haber zaten..

türkiyede 3-4 okul var mimarlık eğitimi verebilen ama onlardan dahi mezun olanlar da kağıt üstünde mimarlar..

hoş en klaslarının bile durumları tartışılır toki projesi alan a class mimar tanıyorum amk daha ne diyim..

ha yüzlerine gelince ahihihi ama içimden siktimin dangalağı modundayım..

yapçak bişe yok..
    -2 ... artificialhuman