bugün

hala, her şekilde istersen ismini tamamen değiştir orası bir akademidir. üniversite sistemine alışamamış, buz gibi okuldur. türkiye'nin tek güzel sanatlar üniversitesidir. her bölümü hala kaskatı ve çok disiplinlidir. evet dışardan görüldüğü gibi değildir. ama türkiye'de sanatın eğitim yanının en iyi verildiği ekoldür.

not: söylemeyi unuttum, okulum.
sanata onem veren mimarlar yetistirdigi soylenir. itu mimarlik ise bu universiteye gore daha cok teknige onem verdigi soylenir.
17-18 ağustosta baraj sınavları, 23 ağustos-3eylül arası yerleştirme sınavları yapacak; 20 ağustosta baraj sınavı sonuçlarını, 9 ağustosta ise yerleştirme sınavı sonuçlarını açıklayacak sanat okulu, üniversitesi, akademisi.
resim bölümü için 40, fotoğraf bölümü için 10, grafik tasarım bölümü için 20 kişilik kontenjan ayıran okuldur.
resim bölümünde lisans ve yüksek lisansımın gectigi çok sevdigim ve iyi ki girmisim dedigim okuldur..

yetenekli öğrenciler diğer okulların sınavlarına da girerler hepsini kazanırlar msgsü'yü secerler..

bu bile okulu digerlerinden ayırır...
içine kapanıktır, ne de olsa sanatçıdır. kendince özerktir, içinde olmak güzeldir.
bahadır boysalın okuludur. lokasyonu, binası falan pek güzel.
şehir ve bölge planlama bölümünü kazandığım nacizane okuldur.

(bkz: hadi hayırlısı)
özel yetenek sınav sonuçlarını internet üzerinden değil de fındıklıda okulun kapısına asarak açıklayan üniversite. ah ulan ah.

1 sene sonraki sınav sonrası gelen edit: lan gitmemiştim galiba sonuçlara bakmaya o derece.
özel yetenek sınavlarında çizim yapan diğer arkadaşları görünce aşırı umutsuzluğa kapıldığım hatta ve hatta resmimi silip bi ara kağıdıma büyük harflerle "risk budur" yazmayı düşündüğüm okul.
bi de kantinde sinav yapiyor terbiyesizler.

edit: bedava su vardi ama o iyi.
bitirirken epeyce zorlandığım sevgili üniversite. şimdiyse özlüyor muyum ne?
(bkz: nerde o günler)
bu sene kalitesizliğini belli etmiş okuldur efendim. öğrencileri öss puanı ve ortaöğretim başarı puanına göre aldı resmen. iyi arkadaşım o zaman, biz 3 sene dershane'ye gidelim. 400'ü çekelim. sınavlardan 40-45 arası birşeyler alıp girelim okulunuza.
berbat bir açıklama sistemine sahip üniversitedir. Kayıt öncesinde sitesinde kayıtlara dair en ufak bir şey yazmaz. Ne harç bellidir ne de gereken belgeler. Neyse ki sonradan gerekn belgeler açıklandı da rahatladık. ama hala sitesinde ne kadar harç yatırılacağı, nereye yatırılacağıyla ilgili hiçbirşey yazmayan, diğer üniversitelere göre çok kötü sistemi olan üniversitedir. istanbul üniversitesi bile bu kadar vurdum duymaz bu kadar internet sitesini kullanmaktan aciz değildir. Ben bu sistemi beş yıl önce yıldız teknik üniversitesinde bile görmedim ama o zamanlar ne bu lan! diyerek söylenmiştim. şimdi eski okulumun öğrenci işlerine bile laf edemem herhalde.

Kısaca daha kayıt olmadan işler böyleyse otomasyonda hatta okulda işler nasıldır bilemiyorum.

not: kayıt öncesinde gerilen sinirler eşliğinde yazılmıştır.

(bkz: korkuyorum sözlük)
akademifest'i düzenleyen okul.

bir yanda funda arar'ı çağıran okulum
diğer yanda siyasiyabend'i çağıran mimar sinan...

bilmem ki , demlendimdurdum'un suçu ne?
plastik sanatlar konusunda gün geçtikçe kötüye giden okuldur. öğrencilerine toplu olarak acıyoruz.
ben ki türkiye'nin önde gelen özel okullarını, iletişim fakültelerini ve hatta üniversitelerini görmüş adamım; bu kadar güzel kadını bir arada görmedim.

kim seçiyor bu kadınları bilmiyorum ama zevkli adam olduğu kesin.
yaklaşık 4 yılımı verdiğim, türkiye'nin en eğlenceli okulu.
gerek hocaları, gerek öğrencileri olsun her şeyiyle bir numara olmayı hakeden okulum.
yamulmuyorsam özlem tekininde müzikoloji mezunu olduğu üniversitedir.
bu gece deja vu'nun verdiği konserde kavga çıkan okulumsu.
Dejavu grubu çok yakın arkadaşlarımız, konser bitiminde cenk "11 haziran'da fazla içip de 12 haziran'da oy kullanmamazlık yapmayın" dedi sahnede. Sonra yanımıza indi. 3 tane delikanlı(!) gelip "burası mimar sinan, burda öyle şeyler olmaz ağzını topla" demesin mi...
Sonra kargaşa, curcuna. Kızlara vuran mimar sinanlılar, on kişi birden gitariste dalmalar, emrahın kafasında bira şişesi parçalamalar... Kısacası orospu çocuğu memleketi okuldur. Bu oğlanları teke tekte görmek isteriz.
adı gibi güzel olan ve türkiyedeki kaliteli okullardan bir kaçıdır.
logosunda baykuş reyiz olan üniversite.

görsel
tam da bugün, tam da şu saatlerde sınavı yapılmakta olan üniversite. varsa eğer şu an içeride yazar arkadaşlar, başarılar dilerim.
sanat tarihini kazandığım; ama hala kayıtlar ve koşullar hakkında detaylı bilgiye sahip olamadığım okul. ayrıca izmitten hergün istanbul zor olacak.
bazı yazarların çocukluğu boyunca hep hayalini kurduğu ve ailesinde mezunları olan okul. bende iç mimarlık okumaya karar verdiğimde düşlemiştim ama sınavına girmeye cesaret edemedim ve kolayca sınavını geçebildiğim bir özel üniversiteyi seçtim mimar sinan düşlerde kaldı hedesi.
fen edebiyat fakültesine üvey evlat muamelesi yapan üniversite. fen edebiyat binası bomontide bulunmaktadır. gören kimsenin üniversite demeyeceği, taksicilerin bile 'burda üniversite mi varmış yeaa' dedikleridir. yer israfı bir mimarisi olan binanın genel havası soğuk olduğundan bu öğrencilerine de yansımıştır. herkes bir an önce defolup gitmek ister halde dolanıyor okulda. mezun olunca tek güzel yani mimar sinan güzel sanatlar mezunuyum diyebilmektir. boğaz manzaralı okulda okudun he vay be diyenleri bozmamak lazım he lan orda okudum ben. * * *
ayrıca eklemek gerekirse ;
üniversiteye hazırlananlar bir de üstüne türk dili ve edebiyatı bölümü düşünenler; gelmeyin sakın !
çünkü içerisi iyi eğitim anlayışı öğrencilere eziyet etmekle sınırlı insanlarla doludur. birkaç iyi hoca dışında. * *. Edit : şu anda okuluna aşık bir insan olarak söylüyorum bu yazdıklarım okulu başta çok yanlış anlamamdan ötürüdür. Candır msgsü Türk dili ve edebiyatı Bölümü efenim