bugün

Helal olsun ...

görsel

Ağrı'da, 5 yıl önce PKK'lı teröristlerin bombalı saldırısında yaralanıp, gazi olduktan sonra maddi ve manevi tazminat davası açan Uzman Jandarma Çavuş Cengiz Erduran, mahkemenin talep ettiği bilirkişi raporunda 1 milyon 679 bin 866 lira 71 kuruşluk tutarı çok buldu. Erduran, gönlü razı gelmediği gerekçesiyle maddi tazminattan feragat etti. Mahkemeye, maddi tazminattan feragat ettiğini bildiren dilekçe veren Erduran, "Biz bugüne kadar devletimizin malına, parasına dokunulmayacağı bir görüşle eğitildik. Hiç pişman değilim" dedi.

https://www.haberturk.com...i-olmadi-haberler-2836353
Dincilere örnek olması gereken uzman çavuş.
Helal olsun kendisine.
Keşke alsaydı parayı sen almazsan müteahhitlere verirler parayı yandaş yudar parayı sonra elhamdülillah der geğirir.
aldığı parayı mehmetcik vakfına bağışlayabilirdi,ben olsam o parayı alırdım.
tercih meselesi.
Yanlış yapmış. Hakkın olan parayı alacaksın. Gereksiz tevazu.
saygı duymakla birlikte biraz fazla duygusal davrandığını düşündüğüm uzman çavuş. birden fazla sebep var "keşke alsaydı o parayı" demek için.

1) o para, üstteki entrylerde de belirtildiği gibi, alınıp tercih ettiği bir kuruma bağışlanabilirdi.

2) hala iyi niyetle selametini düşündüğü devlette artık o paranın nereye gideceğini üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyoruz. en azından o parayı alsaydı bir yerlerde gönlü güzel bir insanın eli para görmüş olacaktı, oğlu her akşam nargile kafede 2000 lira ezen müteahhitler yerine.

3) o gün hali vakti yerinde olsun/olmasın her aile, her zaman paraya ihtiyaç duyar. ileride bir gün zor duruma düştükleri bir durum olduğunda aile fertleri kendilerini sağlama almış olurdu. çocukları da varmış hem. bugün babasıyla haklı olarak gurur duyan bir çocuk var ortada ama ülkenin şu anki gidişatına bakılırsa bu karardan yirmi sene sonra da memnun olmaları biraz zor gibi (umarım olurlar o ayrı).
Enayilik etmiş.
O adamın vatan sevgisini anlayabilseydiniz zaten içimizde bu kadar hain yetişmezdi. Böyle adamlar olmasa halimiz nice olurdu.
Ülkeyi yönetenlere ve yandaşlara örnek ve selam olsun.

Saygıyla eğiliyoruz yiğidim.
boyle seyleri okuyunca cok etkileniyorum, tuylerim diken diken oluyor. gercek bir vatanseverlik orneginin disinda guzel bir insanlik ornegi. diyecek bir sey yok, harika insanlar hala var.
kürt milliyetçisi chplilerin kötülediği uzman çavuş.

helal olsun savaşçımıza.
Davayı niye açmış o zaman o merak konusu.

istediğin birşeyden vazgeçmek değil de sana sunulan verilen şeyden feragat edilir benim bildiğim.
salaklık etmiş. madem istemiyor parayı alıp sevdiklerini mutlu edebilirdi ya da bir kaç çocuğa eğitim boyunca burs verebilirdi.
Devletin zaten normalde vermesi gerekmiyor mu? neden dava açıp kazanmış ki zaten Tanzimat vermiyorlar mı? Bence ne olursa olsun parayı vermeliydi devlet kabul etmese bile,olamadı bağış yapardı.
Davaya bakan hakimin yerinde olsam bu kerize ceza keserdim. Madem almayacaksın neden tazminat davası açıyorsun? ileride çocukları hayırla yad etmeyecektir.
Adamin dibidir.
Aç gözlü köpekler üzgün.
Şanlı gazimizdir.

Doğrudur, reddettiği para yamyamlara, bilmem ne inşaatlara, saraylara, lüks araçlara gidecek. Bunu her gün dinimisss, imanımısss, şehadet amin diyenler yapacak.

Fakat herkes kendi doğrusuyla, yanlışıyla yaşar. Onlar lüks sandıkları bok çukurlarında, gazimiz alnı açık, boynu dik aramızda...

Gazilerimiz tazminatlarını alsalar da haklıdırlar, almasalar da... Hepsine müteşekkiriz. Şu bakan, vekil, akp zengini tayfası hiçbirinin tırnağı bile olamaz.
Devletimiz nasıl ki arabadan, telefondan fiyatının iki katı vergi alabiliyorsa, yine devletimizin mahkemeleri hükme bağladıkları tazminatı verebilirler bu sonuna kadar helaldir ve yasaldır. Asıl sakınmamız gereken yasadışı gelirler.

Bunu almamak kişinin tercihine bırakılmamalıdır. Devlet bu parayı çoluk çocuğuna versin bari adamın.
Allahsız aktrollerin entrylerine bakın;

Enayilik etmiş vs..
zihnimizi tam olarak ortada/kararsız bırakmış namuslu insandır. ortada kalma sebebi ise tazminatı reddedecek idi ise neden en başta dava açmış olduğu ? belki 100-200 bin lira beklentisi vardı ve bu para fazla geldi ondan reddetti bilemeyiz ama ne bileyim işte yaptığı şey hem doğru hem yanlış.

doğru kısmı adam ahlaklı birisi belli ki o yüzden doğru. yanlış kısmı ise bu hükümetin kontrolü altında olan herhangi bir kurumdan bu şekilde yasal olarak bir şeyler kazanmış isen bırakmayacaksın. hiç itiraz etmez üzerine yatarlar çünkü. bakınız yılbaşı milli piyango mevzusu. ikramiyeyi sözde 1 kişi buldu ama adam ortaya çıkmadı diye para iç edildi. hiç kaçırmazlar bu tazminatı da çıkış gösterip üstüne yatar birileri..
Kendince vebale girmek istememiş ah o vebal duygusu yukarıdaki birilerinde de olsa keşke.
Bir iki tane teröristin, hem ak partili hem chpli gibi karşı tarafa hakaret etmesine bakın. Ulan çakallar biz sizin sizin ciğerinizi biliriz, bunlar beyhude sizin gibi.
17/25 Aralıkta fetonun !!! Ayakkabı kutularına koyduğu paralar davadan sonra faizi ile geri verilmişti.aklima geldi birden.
o paraya bir rektörümüz bir makam arabası daha alır. iyi etmiş .
Lafa gelince Milliyetçiliği kimseye bırakmayan, devletten köşeyi nasıl dönerim düşüncesinde olan herkese örnek olması gereken çavuştur. Ellerinden öpüyorum.
güncel Önemli Başlıklar