bugün

Irak’da, Afganistan’da ve dünyanın pek çok bölgesinde faaliyette olan dünyanın en ölümcül ve en kanlı iki ideolojisinin yapmış olduğu terördür.

Edit:
fransa‘dan, almanya‘dan, amerika‘dan yola çıkarsak,
en büyük siyasi hareketleri ya siyasal hristiyanlığı, ya da siyasal ateizmi savunmaları. ortak noktaları ise emperyalizm ve başka ülkeleri bombalamakta tartışmaşız hem fikir olmaları.

almanya: cdu, spd
abd: democrats, republicans
fransa: modem, republicans
hristiyan ateist? müslüman ateist de var o zaman bu mantığa göre?
Kemalistler islamcı terörünü konuştuğunuz kadar biraz bunu da değerlendirin.
Malum hep islamı kötülemekle islama sözvmekle olmuyor

Edit: atam sen kalkda ben yatam.
hem hristiyan hem de ateist nasıl oluyor anlayamıyorum. anlamadığım bir konu da dünya bu konuya nasıl sessiz kalıyor anlamıyorum, çıldırıyorum.
Hristiyan ve siyasal ateistlik batı akımında öncülük eden 2 harekettir.

Edit:
Başlık formatında virgüle yer olmadığı için sızlamayı bırakın.
Fransa‘dan, Almanya‘dan, Amerika‘dan Yola çıkarsak,
en büyük siyasi hareketleri ya Siyasal Hristiyanlığı, ya da Siyasal Ateizmi savunmaları. Ortak noktaları ise emperyalizm ve başka ülkeleri bombalamakta tartışmaşız hem fikir olmaları.

Almanya: cdu, spd
Abd: democrats, republicans
fransa: modem, republicans
Kimseyi öldürmemekte, müminlerin birbirlerini öldürmesini izlemektedir.

Akıllı olun, dünyayı dini gözlükle görmeye, anlamaya çalışmaktan vazgeçin, belki birbirinizi öldürmezsiniz.
En son galiba yeniçağda brezilya yerlilerine portekizlilerce falan uygulanmıştır heralde. Detaylı bakmadım ama sovyetlerin dini tasfiye politikalarında da bir grup harcanmış olabilir. Günümüzün islami terörüyle yarışamayacağı kesin. Ha islami terör dedik de bu da biraz batı demokrasisinin suçu. Hindistan, rusya, çin ve myanmar gibi ülkelerde benzer bir harekete kimse kalkışamaz.

He yeniçağ diyorduk, aynı dönemde biz de avrupanın b-c sınifı halklarına aynı şeyi yapıyorduk o ayrı.

Bu işin bir de arap ayağı var ki aman amam. Dünyanın ilk zenci köle isyanı bile müslümanlara karşı çıkıyor.

IRAK ve afganistan işgallerinin saiki din olmamakla birlikte burada birbirini daha çok öldüren de yine islamcı gerzek gruplar. Örneğin afganistandaki büyük asker polis katliamlarinı taliban, taliban katliamlarını ise raşid dostum önderliğindeki türki gruplar yapıyor.

Ek;hamidimissss hadi siktir git.
Köktendinci Arapların barbar olması ile alakası yok yani bu savaşların. Öyle mi?
Bu din yüZünden birbirini öldüren embesiller olmasa dünya kaynakları üzerinde yaşayan canlılara yetmez.

Yani demem o ki din yüzünden savaşın, birbirinizi öldürün ve etlerini yiyin, ete para vermeyin.

Böylece kaynaklar bize de yetsin.

Hığamıa godumun salağaaa.
güncel Önemli Başlıklar