bugün

acı bir gerçek.
kimse kusura bakmasın.
Milliyetçilik ilk fikir olarak kendi milletini sevmek olarak başlasa da zamanla kendi ırkın hariç diğerlerine düşman olma ve onları da sana düşman bilme olarak evrilmiştir. Olayın içinde ırk hiç yok aslında ama insan düşman olmadan sevemiyor ne yaparsın. Birini sevdiğini öbürüne düşman olarak gösterme olayı çok yaygın. Sonuç olarak adına bir şey demeye gerek yok sevin işte.
başka açıklaması yoktur. doğrudur.

türkçü olmak için safkan türk olmanız lazımdır. türk olduğunuzu bilmek yeterli değildir.

bu atsızcı pezolar kafatasınızı ölçmeli ya da dna testi yapmalısınız.

ya hepsin ya hiç , ya türksün ya piç mottosu benimsenmiştir bu milliyetçi davarlar tarafından.
diyenler makro haindir.
ırkçılık ve Milliyetçiliği, bencillik ve kendini sevmeye benzetiyorum. Kendini sevmek, milliyetçilik millettini sevmek ikisi de gerekli iyi yaşamak için. Ama iş diğer ikisine gelince dünya daha çekilmez oluyor insanlık için kendinden başka bir şey düşünmemek, ırkından başkasını düşünmemek. Son iki ahmakça günümüz için.
Kavramların anlamlarına zarar vermemeli bu arada, farklı anlamları var görüldüğü üzere.
Boş bir iddia. Milliyetçiyim. Kimsenin ırkıyla da kafatasıyla da ilgilenmiyorum. Sadece kendi milletime daha bağlıyım o kadar. Türkiye'de milliyetçilik diye bir şey yok. Eğer milliyetçilik olsaydı, bunca millet ülkede cirit atamazdı. Malum ırk terörü bu kadar büyümezdi. Sevinin arkadaş yok işte milliyetçilik. Türklerin milliyetçi olmasına çok uzun yıllar var. Küreselcilik yüzünden dünya sağa kayıyor. Enternasyonalizmi kabul edenler, sadece hayalperestin önde gidenidir. Avrupada milliyetçilerin dışlandığını hiç görmedim. Aşırı ırkçılar hariç. Neo-naziler gibi. Kendi milletimizin hakkına hukukuna sahip çıkmak da ırkçılık, faşistlik oldu. Bu ülkede her şey olmak normal, bir milliyetçi olmak anormal zaten. Liberal ol, solcu ol, ümmetçi ol, islamcı ol dışlanmazsın. Ama milliyetçiyim diyince ırkçı, faşist diye dışlanırsın. Zaten bir milliyetçi, dünya barışını savunsa bile siz her türlü ona ırkçı diyeceksiniz. Milliyetçilik hastalık yhaa falan ya. Aynen her şeyi siz biliyorsunuz. Milliyetçilik hastalık falan değildir. Ütopik, köhnemiş ideolojilere tutunmak hastalıktır.