bugün

'' Milliyetçilik çocuksu bir hastalık. insanlığın kızamığı. '' albert einstein

Milliyetçilik, sizin, orada doğduğunuz için bu ülkenin diğer tüm ülkelerden daha mükemmel olduğunu zannetmenizdir. - George Bernard Shaw

Milliyetçilik, bayım, şerefsiz bir politikacının son sığınağıdır. - Samuel Johnson

Bütün savaşlar iç savaştır çünkü bütün insanlar kardeştir. Her kişi, insan ırkına, doğduğu ülkeye olan borcundan sonsuz daha fazla borçludur. - Francois Fenelon

Geleneksel Milliyetçilik, Atomun Fisyonunundan Kurtulamaz. Ya Tek Dünya! Ya Da Hiç - Stuart Chase

ırkçılık: Gerizekalılığın bir işareti; gösterir ki, bir birey başka ırkların kendisininkinden bile daha kötü olabileceğine inanıyor. - Chaz Bufe

Dünyanın uzayda ufacık bir nokta olduğunu gördükten sonra, milliyetçiliğin en aşırı çeşitlerinin nasıl hala ayakta durabildiğini anlayabilmek kolay değil. - Arthur C. Clarke

bir insanın ülkesini sevmesi takdir edilecek bir şey. Ama sevgi neden sınırda bitmek zorunda? - Pablo Casals

Milliyetçilik, beyinsizliğin şeytani ve psikopatça bir formu. - George Bernard Shaw

ırkçılık cahilin sığınağıdır. Bölmek ve yok etmek ister. Özgürlüğün düşmanıdır ve kafaya kafaya çarpışıp yok edilmeyi hak eder. - Pierre Berton

benim uğruna savaşacak bir ülkem yok; benim ülkem dünya, ve dünya vatandaşıyım. - Eugene V. Debs

Benim ülkem dünya ve dinim iyilik yapmak. - Ralph Waldo Emerson

Bu hayatı olağanüstü bir mutluluk serüvenine çevirecek olan yine sizlersiniz. Öyleyse, insanlık ve demokrasi adına bu gücü kullanalım ve milliyetçilik hastalığına karşı birleştirelim. Din, dil, ulus ayrımcılığı olmayan yeni bir dünya yaratalım. - Charlie Chaplin

"Gerçekten sevginin bizi kurtaracağını düşünmüştüm ve hala tek ihtiyacınız olan şey sevgi." John Lennon

''Hiç ülke olmadığını hayal et!
Bunu yapmak zor değil.
Öldürecek ve uğruna ölecek bir şey yok
Ve din de yok.
Hayal et bütün insanların;
hayatı barış içinde yaşadığını.
Mülkiyetin olmadığını hayal et
Yapabilir misin merak ediyorum.
Hırsa ve açgözlülüğe gerek yok.
insanların kardeşliği..
Hayat et bütün insanların;
Tüm dünyayı paylaştığını''

Artık, yüzlerce yıl öncelerinden kalmış, milliyetçilik saçmalığına bir son verelim.
Bugüne kadar savaşlar ne için yapıldı? Din ya da vatan-milliyet.
Özgür kafayla düşünün, hiçbir sınır olmadan, bütün dünya bizim, savaşarak değil,
severek elde edelim her şeyi.
kendi milletini sevmek çok güzel bir şey ama severken başka milletleri halkları ırkları kırmadan onların haklarını kısıtlamadan sevin.
icgudusel bir olaydir, hastalik degildir. her daim insanlar topluluk olarak yasdiklari icin kendilerinden olanlara daha yakinlik gostermislerdir. milliyetciligi hastalik goren beyinlerin sahiplerinin babasini birileri dovunce sovunce sineye mi cekerler acaba?
güncel Önemli Başlıklar