bugün

Chpye HDP ile güven oyu verip akpden tamamen kurtulmaktır.
bilisiz ve kahveci ciragi nın düşüncesine katıldığım başlık.
bu güne kadar nabza göre şerbet vermeyen, siyasi çizgisini bir milimetre dahi oynatmayan mhp'nin yapması gereken tek şey doğru bildiğidir.

kendimi onların yerine koyuyorum. bir tarafta hırsızlarla diğer tarafta teröristlerle ittifak. ben olsam tarafsızlığımı korurdum.
akp'yi mutlaka iktidardan uzak tutmaktır. başka çaresi yok.
devlet Bahçelinin bir An önce kürsüye çıkıp konuşma yapması.
Kesinlikle akp ile koalisyona girmemektir. Gecmiste bu hataya düşülmüş ve seçmen tarafından ağır şekilde cezalandırılmıştır. Eğer bu hataya düşerse akibeti aynı olacaktır. Bu ülkede 20 yıldır oy kullanan ve mhp den başka partiye oy vermemiş ben dahil bir cok milliyetçinin kul hakkıdır verilen oylar. Helal etmeyiz.
bir şey yapmamaktır.

Ülke bok yoluna gidecek. o yüzden bekle. erken seçim gelsin.
Bomba dönüp dolaşıp mhp'nin kucağına geldi. Durumun özeti.
akp'yle koalisyon yapıp kürtlerin analarına eşek hediye etmektir.
bahçeli'yi sepetleyip mhpnin adına yakışan bir başkan seçmeliler. ama galiba bahçeli'yi sepetlemek de zor gibi..yazık değil mi seçmenine. alınan oy oranı 45 senelik bir parti için yüzkarasıdır. yeni milletvekillerinin içinde başkanlığı fevkalade yapabilecekler mevcut.
derhal hükümet ortağı olmak ve devleti hdp'nin kucağına teslim olmaktan kurtarmaktır.

(bkz: milliyetçi hareket partisi/#27979959)
Ya sağ düşünceyi kullanıp akp ile koalisyon kuracak ya da atatürkçü düşünceyi kullanıp CHP ile koalisyon kuracak. HDP ile bir yakınlaşma içine girerse eğer, bir dahaki secim barajı geçemeyecek duruma düşer. MHP seçmeni asla oy vermez. En azından büyük bir çoğunluğu. O oylar da muhtemelen akp'ye kayar.
güncel Önemli Başlıklar