bugün

klasik cümlelerinden bir tanesi de '' biz bu vatan için canımızı veririz ''dir. fakat sevgi eylem gerektirir.
(bkz: serdar ortaç)
msn milliyetçileridir bunlar. bayrak resmi vatan millet sakarya nidaları msninden eksik olmayan arkadaşım msnde bana operasyonların artmasından endişe ederek askerden nasıl yırtarım diye soruyordu. sildim anında listeden.
hee.

milliyetçiyiz diyenler askerden kaçamazlar.

ama milliyetçi olmayan kominiklerin, liboşların askerden kaçması normaldir.

milliyetçiler kaçtığı zaman tü kaka, liboşlar, kominikler, şakirtler kaçınca normal. mis.

laf sırası gelince milliyetçiler şöyle, milliyetçiler böyle. askere gitmek sırası gelince milliyetçiler önden. di mi? di.
converse giyen ulusalcılarla birebir uyuşur. aynı bokun mavisidir. günümüzde milliyetçilik, ülkü ocakları; ağzı süt kokan kurtçuklara, kurtlar vadisi gençliğine emanet olduğu için içi boşaltılmış bir milliyetçilik kimliğiyle pek ala örtüşür bu eylem... onlar direk ajanlığa terfi etmek istiyorlarda dertlerini anlayan yok. yap alayını bordo bereli bak yok diyorlarmı. uçan kuşu gözünden vururlar...*
yattığı yerden, hiç bi fedakarlıkta bulunmadan, kılını kıpırdatmadan bir davayı savunduğunu iddaa eden kimseler gibi savunduğu davayı baltalayan şuursuz varlıklardır.

bilinçli bireylerimiz bunları dikkate almazlar ancak kendini çok geliştirmemiş kitleleri çok ama çok etkilerler.
menfatçilerdir.
milliyetçiliği kelime anlamında bilen tiplerdir. iş ciddiye binince tırsıp kaçmayı mübah sayanlardır.
askerliğin nasıl birşey olduğunu bilen kişidir.

etiketlenmemek için öncelikle şunu söyliyim ki aşırı milliyetçi falan değilim. her türkiye'li de olması gereken kadar milliyetçiyim.

3 ay eğitim verilen bir askerin 15 aylık maliyeti hakkında hiçbir bilginiz yok.
3 ayda 6 mermi atılır çoğu zaman acemi birliğinde.
ve 6 mermi ile 600 mermi atmış pkk'lının önüne sürülürsünüz.
burada vatan millet duyguları sizin iyi nişan almanızı ne yazık ki sağlamaz.

bu ülke de milliyetçisi olsun komünisti olsun kimse askere gitmek istemiyor. ama sorsan herkes "vatan borcu holeeey gideriz yaparız geliriz" der.

kısa bir örnekle açıklayayım...

şubede askere alma işlemleri için form doldurtuyorum askerlere. ve soruyorum. komando olmak istermisin? hepsinin cevabı evet! o zamana kadar kafasını evraklardan kaldırmayan ben her evet cevabında kafamı kaldırıyorum ve "zorunlu değil" diyorum. zavallı çocuk "o zaman hayır diyorum abi" diyor.

yani dışarıda herkes korkar askere gitmek istemiyorum demeye.
ama aslında kimse de gitmek istemez.
vatan borcu mu?
fazla kurcalayamayacağım.
perihan mağden kadar güçlü değilim!
(bkz: vicdani ret)
(bkz: celişkili ifadeler)
(bkz: her türk asker doğar)
(bkz: vatan borcu namus borcudur) ben böyle öğrenelerdenim. böylede öğreteceklerden.
Sadece Milliyetçilerin eleştirebileceği kişidir.

Sen zaten milliyetçi,ulusalcı olmayarak Türklüğünü, Atatürk'e olan bağlılığını inkar etmişsin kimsin ki sözde de olsa bu kişiyi eleştirebilme yetkisini kendinde buluyorsun. Türk değilim deyip, Ermenilerden Türkler adına özür dilemeye benzer bu.

Türkçü olmaya çalışan biri olarak bu kişiyi anlamaya çalışırsam eğer ki anlayamam ama Tutup da adamı çatışmanın ortasına atacak halleri yok ya o da zaruret olarak görmez erkenden askere gitmeyi kariyerine bakar.

Ha Harbi tırstığı için gitmiyorsa Buna milliyetçi diyecek gayri Milliyetçilerden yine daha şereflidir o hiç olmazsa Askerlikten tırsmasını sivil alana yansıtmayıp askerlikten tırsan diğer kişiler gibi sivil alanda vatan hainliği yapmayacak kadar yine akıllıdır.

Ama sonuçta Milliyetçiliği en olmazsa olmaz görevi olan Asker yaratılıştan nasiplenmediği için hiçbir şekilde Tam milliyetçi olamayacaktır.

Ha sonuçta en önemli konu burada (bkz: yok böyle bir şey)
ocak milliyetçisidir, sırf arkasında adam olsun kavgalarda dayak yemesin diye milliyetçidir.
milliyetçilik kavramının içini boşaltan çakallardandır.
duyduğum kadarıyla son dönemde bunlar tsafiye edilmiş şimdi osman gökçek ve tayfası arasına girmişlerdir.
emo turkey'e üye olup emoluk yapan ipnelerdir.
(bkz: celişki)