bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  gerçek milliyetçiliğin zorluğunu belirten cümle.*
  milletini aşağılamadığın zaman, ermeni soykırımı yapılmamıştır dediğin zaman, avrupa bizimle oynuyor dediğin zaman hatırlanan cümle.
  milletini ufaktan övmeye kalktığın zaman birileri tarafından faşist olmakla itham edilirsin, ne zaman yermeye kalksan da entellektüel oluverirsin. milliyetçi olmak zordur...
  ermeni soykırımı diye bir şeyin olmadığını, 1918 olaylarının gerçek soykırım teşebbüsüne yapılan bir müdafaa olduğunu söylersin inkarcı oluverirsin, olmayan bir şeye yapıldı dersin nobellenirsin. milliyetçi olmak zordur.
  ab'nin bizi alacağı yok, resmen içişlerimize büyük bir kibirle karışıyorlar, hem onlar kim ki bize karne falan vermeye kalkıyorlar dersin gerici olursun. bu takiyyeyi kabullenirsin baş tacı yapılırsın. milliyetçi olmak zordur.
  marjinal ve ülkemizde sayısı çok ama çok az olan gerçek faşistler sevmez. zira kafatası veya kan gibi bir söylemin yoktur.
  medyada borusu öten hainler de sevmez, sesini duyurmaz çünkü onların borusunu üflemiyorsundur.
  ab birliği hiç sevmez çünkü miliyetçi sesin hakim olduğu yerde barınamazlar, milliyetçi bir başbakana sahip ülkeye karşı eylemler gerçekleştiren bir örgüte maddi ve manevi destek vermezler, hatta tüzel kişilik ünvanı hiç veremezler...
  tıpkı atatürk'ün başına gelenler gibi..
  en çok sesi çıkanlar mandacılar, ingilizciler, saltanatçılardır lakin çoğunluğu oluşturan halkın ideolojisini savunanların konuşmasına izin verilmez.
  cephede can verecek kadar samimi olan halkın ideolojisi yansıtılmaz. sadece süngü kemiğe dayandığında halkın sesi duyulur lakin savaş bittiğinde yine entellektüeller(işbirlikçiler) bağırmaya başlar. anlayacağınız milliyetçi olmak gerçekten çok zordur ve milletten başka hiçkimse sevmez...
  edit: bak seovi bile sevmiyor...*
  4 -2 ... stratosfer
 2. .
  doğru laf. düşünmemek harbiden zor mesela. bak bi türlü durduramıyorum kafamı şu an, harbiden zor iş düşünmeden, sana ezberletilen şeyleri sorgulamadan, salt inanarak hayatını devam ettirmek.
  6 -3 ... brick top