1. 1.
  çizgi romanlarla bezeli bir çocuk dergisi idi. (bkz: 80 lerde çocuk olmak)
  3 ... veritaserum
 2. 2.
  bizden size diye başlardı bu dergi ve karikatür,bulmaca,fıkra,şiir,hikaye gibi bir sürü **şeyi barındırırdı sayfalarında.bunlar bir kenara tadından yenmeyecek birçok çizgi romanı da***** vardı ki derginin bir sonraki sayısına geçebilmek için can attırırdı.
  2 ... mozambik tavsani
 3. 3.
  pikaçu v.s gibi abuk çizgi karakterlerle değil de hem eğlendirici hem de öğretici çizgi kahramanlarla bizlere okumayı sevdiren dergi idi. ne yazık ki günümüz gençleri bu kültürel olgudan yoksun şimdi...
  2 ... zulfikardarbesi
 4. 4.
  (bkz: yalvaç ural)
  1 ... dussel biri
 5. 5.
  romanların çizgi roman versiyonları ve cimcime, pıtırcık, mırnav, pembe tavşan, demir yumruklu adam, siyah kısrak gibi bazısı mizahi, bazısı macera içeren bölümleriyle keyifle okuduğumuz 1980'lerde (hatta 1970'lerde de varmış ama "tevellüt kaç" gereği yetişemedik o dönemlerine) yayınlanmış eğitici ve eğlendirici çocuk dergisi.
  1 ... usualsuspects
 6. 6.
  Kişisel gelişimimde ciddi etkisi olduğunu düşündüğüm; Tercüman Çocuk'la beraber en beğendiğim çocuk dergisiydi..Mırnav, Uzay Çocukları, Pembe Panter, Red Kit, Tarzan, Cimcime ve Şimşek Santfor'u soluksuz okurdum. Özellikle dergi arasında ilave olarak verdiği 'Dünya klasikleri' çizgi romanları enfesti.Her bir romanda değişik maceraların içinde bulurduk kendimizi.Çalınan taç, Seksen günde devri alem. Balonda 5 hafta, Üç silahşörler ilk aklıma gelenler..Bunların yanısıra tarih, bilim, sanat, spor ve magazinle ilgilii bol resimli yazılar olurdu. Ülkü Tamer'in utopik/bilimkurgu nitelikli ''Tele Yunus' yazılarına bayılırdım. Milliyet çocuğun aklımda kalan en büyük özelliklerinden biri de çok hoş bir kapak dizaynı ve baskı kalitesine sahip olmasıydı. Dergi şu an yayınlanmış olsa ilk günkü heyecanla kesin okuyor olurdum!..
  2 ... baltimora
 7. 7.
  haftada bir yayınlanan efsanevi çocuk dergisi. red kit ve şimşek santrafor unutulmaz çizgi romanlarıdır.
  1 ... zagortenay
 8. 7.
  https://www.google.com.tr...p;imgrc=U_9Avk2lpQ_66M%3A
  ... usualsuspects
 9. 8.
  https://www.google.com.tr...amp;q=Milliyet+%C3%A7ocuk
  ... usualsuspects
 10. 9.
  çocuk gazetesi olcak olan proje.
  ... halkaliseker