1. 1.
  yeryüzünde iki milletin kalmasından dolayıdır. zengin milleti ve fakir milleti. zengin milleti gittiği her ülkede en rahat, en lüks otellerde, malikhanelerde, mekanlarda ağırlanır. her ülkede en önemli insanlarla, ülkeyi yönetenlerle bizzat muhatap olurlar.

  fakirler ise kendi ülkesinde yabancıdır. üç kuruş zam istediği için düşman ilan edilir. üç kuruş para kazanıp evine ekmek götürebilmek için yerin bin kat dibine girip maden çıkarır. yerden bin kat yüksekte ölümle dans eder inşaat zamanında yetişsin diye. yine de evine giderken metroda tiksinen gözlerle bakar kendi "soyundan" insanlar ona.

  sen şimdi hala "alman" "türk" "arap" "ingiliz" diye bir tasnif olduğunu mu sanıyorsun? işte o zaman çok güzel oltaya gelmişsin demektir. çünkü emin ol dünyayı yönetenler de seni ancak bu şekilde kandırabilirler.
  1 ... turkoman20
 2. 2.
  isminde milliyetçi yazan partinin yaklaşık %20 oy aldığına bakarsak saçma sapan bir önermedir. dünyanın her yerinde milliyetçi akımlar güçleniyor, her geçen gün milletler öz kültürlerine dönüş yaşıyor milliyetçiliğin modası geçmiş diye ötenler bulunuyor ülkemizde. akp yandaşlarına göre %50'nin altında olan her görüşün modası geçmiş olabilir ama gerçekte öyle değildir. milliyetçi ve sosyal demokrat sayısı çok fazladır bu ülkede. daha yeni milliyetçilik yapan rusya kendi milletini ülke toprağına katmıştır hemde tüm dünyayı karşısına almasına rağmen. dünyaya saçılan rus bayanlar çok güzel işlerde çalışmıyor ama dünyayı yöneten en büyük devletlerden birinin vatandaşı olduklarının gerçeklerini değiştiremeyiz.
  1 ... kayi
 3. 3.
  milliyetçilik modayla yapılan bişey değildir.

  bence siz de vatanınızı sevmek, değerlerinize sahip çıkmak için modasının gelmesini beklemeyin.
  3 ... hobiolarakyaparsin
 4. 4.
  milliyetçiliğin modasının olduğunu düşünen yazar beyanatı.

  türk milletinin, benliğinde bulunan milliyetçilik esası hiçbir zaman geçmez.

  sadece öyle görünebilir.

  bakmayınız millet olarak sessiziz şu sıralar, tuttuğu partisi, ideolojisi ne olursa olsun türk insanının içerisindeki milliyetçiliği görmek için kaybedecek hiçbir şeylerinin olmadığı anı beklemeniz gerekiyor sadece.

  çok fazla kaybedecek şeyi var türk insanının, çoluğu çocuğu, eşi, dostu, akrabası..

  kaybedecek birşeyleri kalmadığı zaman korkun asıl.
  1 ... kozalak