1. 1.
  Milliyetçilik deyince aklına çay, ülkü ocağı gelen cahil solcuların uydurmasıdır. Gerçek türk milliyetçileri atatürk gibi karma ekonomiyi savunur. Bugün türk milliyetçiliğini temsil eden parti hepar'dır ve onun da benimsediği ekonomi modeli karma ekonomidir.

  Liberalizmi ise mhp ve iyi parti gibi çakma milliyetçi partiler savunur genelde.
  2 -1 ... kemalist fasizm
 2. 2.
  Komunizme goreden sonrasini okumadim üzgünüm.komunistlerin öngörüleri pek tutmadı. Tarih bize bunu gösterdi.

  Edit: hala komünistlerin fikirlerinin değerli,doğru fikirler olduğunu düşünenleri görmek sasirtici.
  3 -3 ... hubel
 3. 3.
  başlık doğru, merkantilizm döneminde semiren burjuva ve sermayenin uluslararası arenada güçlü devlete olan ihtiyacı merkeziyetçi & milliyetçi akımları doğurmuş ve ulus devletlere giden yolu açmıştır.
  1 ... ibni maymun
 4. 4.
  Milliyetçilik ulus devlet anlayışından sonra büyük bir önem kazanıyor.

  insanlar bir arada kalmak için çoğunlukla bir şeyler arar. Aynı dinden insanların çoğu savaşıyordu işte katoliği ile protestanı, şiisi ile sünnisi gibi... imparatorluklar da dağılıyordu.

  Peki bu insanlar neye göre birlik olacaktı? Din desen çatışma var üst kimlik desen imparatorluk karışık, e haliyle bir milliyet bilinci olacak ve o bilinç üzerinden birlik olacaklardı. Ulus devlet için milliyetçilik olmak zorundadır.

  Ama bu milliyetçilik şu demek değil, işte Türk olmayanı kovalım, öldürelim... Hayır. Türkiye devletini yaşadığı devletin kültürüne, benliğine, bilincine sahip çıkıp benimsemektir bu milliyetçilik.

  Ve olması gerekir de.
  2 ... keyf kahyasi
 5. 5.
  Milletlerin varlığı kapitalizmin tarihine kaç bin sene fark atıyor acaba. Boyculuk, kavmiyetçilik, milliyetçilik, ırkçılık, adına ne derseniz deyin, çinli prensesten doğan çocuğu taht varisi saymayan türklerden beri yeryüzünde var bu. Git sor bakayım tarih öncesinden gelen o ırkçı türklere, kapitalizm ne biliyorlar mıymış.
  2 ... argunteg
 6. 6.
  kaynak olarak kıç kullanmak hiç hoş değil .

  artık insanlar kuyuya atılan taşlarla ilgilenmiyor .
  1 -1 ... tiamat