bugün

gerçeğin ta kendisidir.

bu pislik ideoloji ayaklar altına alınmalıdır. milliyetçilik beladır. bir kavmın diğerinden üstünlüğü eksikliği yoktur.
milliyetçilik halk olarak hakkına hukukuna sahip çıkmaktır. biz kimsenin sömürgesi değiliz, kimseyi de sırtımızda taşımayız demektir.

başka ırktan gelen birini ırkı yüzünden aşşağılama kavramının milliyetçi duruşla alakası yok. milliyetçi adam enerjisini öyle boş işlerle harcamaz.
vatan sevgisi imandandır diye kim söylemiş acaba. Burada kendi basit düşüncelerinizi doğrusu buymuş gibi lanse etmeyin ya
"milliyetçiliğin dinimizce haram kılınması"
siyasal islamcılığın en kolpacı cümlelerinden biri.
arapçayı, başka ana diller yokmuş gibi,
dünyada ve ahirette geçerli tek dil ilan edeceksiniz.
yüzlerce vatanı inkar edip arap yarımadasının bir bölgesini "kutsal" ilan edeceksiniz.
1430 küsür yıl öncesinin arap gelenek ve göreneklerini,
vazgeçilemez sünnet ve farz ilan edip diğer kavimlerin kültürünü reddeceksiniz..
din emrediyor ayağına arabın yaşam biçimini dibine kadar dayatacaksınız.
sonrada tutup "biz milliyetçi değiliz diyeceksiniz.
ne ayaksınız ol'm siz.

not: siz buz gibi arap milliyetçisisiniz. ama çakma arap milliyetçisi.
dünyanın en tuhaf ve belki en ağır milliyetçiliğine sahip olan arapları islam dininden saymamaktır. ya bir fikir ortaya atacakken önünü ardını bir düşünün be kardeşim. lan bu araplar kendileri hariç hiç kimseyi müslüman bile saymıyor. kendilerini peygamberimizin soyundan sayıp üstün ırk olduklarını iddia ediyorlar. ee nasıl olacak bu iş ? bizim türk milliyetçiliğimiz haram ama arap milliyetçiliği normal mi yani nasıl belirleniyor bu kıstas..
millyetiçiliğin ırkçılık olmadığında dair yüzlerce kitap yazıldı, çizildi. ama Türkiye'de ısrarla, milliyetçiliği ırkçılıkla ya da dinen haram olduğunu sanan milyonlar var.
Efendim şimdi bir insanın milliyetiyle milletiyle gurur duyması gayet doğaldır. Fakat bunu başka milletlere düşman olma noktasına getirmek anormaldir. islam bunu yasaklamış.
Adam kendi küçük beyniyle din kurmuş. Bırakın şeyapmayın. Eğlensin...
Araplaşmak dışında doğru tespit, bugün müslümanlık adı altında filistin,mısır,afganistan gibi tarihte çok önemli bir yeri olan bu bölgelerdeki halkların hepsi araplaştırılmıştır.
Milliyetçilik, Irkçılık Değildir.

ey insanlar, sizi, bir erkekle bir kadından yarattık. birbirinizle tanışmanız için milletlere ve kabilelere ayırdık. allah indinde en üstününüz, takvada en ileri olanınızdır. [hucurat 13]

''islâmî ölçüler çerçevesinde fertlerin, yaratılışında var olan yakınlarını ve ırkını sevmesi, değil yasaklanmak tam tersine emredilmiştir. Ancak; zulmederek, diğer ırkları aşağılayarak ve küçük düşürerek, ayrılıkları ateşlendirecek, Müslümanları birbirine düşürecek, toplum hayatını altüst edecek ırkçılığı, islâmiyet kesinlikle yasaklamıştır.''
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.