1. 1.
  ya saflık ya mallık ya da art niyetli olmaktır. saf olanları için üzülürüm ve cehaletlerini tez zamanda biraz okuma ve düşünmeyle giderebilmelerini umarım onlar için dua ederim. mal olanları ise okusalar bile idrak edemedikleri için çok fazla bu işlere bulaşmasınlar isterim. art niyetli olanlara ise yapılacak bir şey yoktur. onlar faşisttir.

  allah onlara fırsat vermesin...
  2 -4 ... tristins
 2. 1.
  geri zekalı düşüncesidir. ülkenin çok büyük bir kısmı bu tarz düşünmektedir. ülkenin anasını siktiklerinin farkında değiller ama hala bik bik ötüyorlar. her karşıt düşünceyi de pkkya yardım eden devrimci sanmaları da geri zekalı olduklarının kanlı canlı kanıtıdır.

  "milliyetçi olmak için, belirli bir derecede zihinsel engelli olmak lazım."

  thomas mann
  4 ... terekeme
 3. 2.
  milliyetçiliği anlayamadan ileri geri konuşulmaması gerektiğinin canlı örneğidir. milliyetçiliği üstün alman ırkı düşüncesi ile karıştırmayınız, biri ırkçılıktır; diğeri vatanseverliğin ta kendisidir.
  4 -1 ... calcmatik
 4. 3.
  milliyetcilik ulkesinin gelismesi ve caga ayak uydurabilmesi icin elinden geleni yapmaktir.sadece ulkeyi seviyorum dusuncesine sahip olmak degildir.sozde degil ozde milliyetci gercek bir vatanseverdir zaten.
  1 -1 ... diskapimandali
 5. 4.
  arapça bir sözcüğün türk vatanseverliği olarak algılanmasıdır, çelişkili.
  1 ... panzerdivision
 6. 4.
  iyimserliktir ya da işine geldiği gibi anlamaktır.
  milliyetçilik: maddi ve manevi açılardan millet ve ülkesinin çıkarlarını her şeyin üstünde tutma anlayışı. (tdk dan alıntıdır)
  böyle genel bir tanım çok şeyi kapsar. ama en basit olarak anlaşılan milletini ve ülkesini diğer milletlerden üstün tutmak, önde tutmak. buna da sanırım vatanseverlik değil de ırkçılık demek daha doğru.
  -1 ... hacikomunist
 7. 5.
  yani bu algıya göre; bir milliyetçi haymatlos olabilir ve vatanseverde hümanist olabilir.

  hayır kardeşim, milliyetçiliğin vatanseverlikle direk ilişkisi vardır. çünkü milletin ortak paydası toprak parçasıdır ve onun adı vatandır. her milliyetçi bir vatanseverdir. her vatanseverim diyende milliyetçi olmak zorundadır.
  kavramları bilmiyorsunuz bari öğrenmeyi bilin.
  2 -2 ... yuges
 8. 6.
  thomas mann ne güzel demiştir. milliyetçilerin en büyük özelliği göt olduğu zaman yaftalamaktır. oysa o kadar ağır dilde bir şeyler de yazmyorum ama... bu algının geri zekalılık olduğunu bir kez daha kanıtlayan sözlük yazarlarına sevgiler sunuyorum ve not düşüyorum:

  milliyetçi düşünceyi benimsemeyen herkes pkkyı destekleyecek diye bir kaide yok. anladın mı cücük beyinlim?

  tabi bir güzel söz daha var:

  ne kadar çok söylersen söyle karşındakinin seni anlayacağı kadarsın!

  doğru diyorlar işte ama umut var ya işte umut...
  2 -1 ... terekeme
 9. 6.
  millet olmayan ve bir çok farklı insanın oluşturduğu ABD'nin komünistlere ve bir çok hümanist geçinen lümpene aşıladığı vatanseverlik ağzıyla konuşanların aradaki farkı kendi çapında değerlendirdiği saçmalıktır.

  Bu tip sosyalist-amerikan menşeli boş lafları kaile almadan yolunuza bakın. Faşistlikse faşistlik! otur ağla şimdi.
  2 -1 ... kurtcebe noyan
 10. 7.
  birincisi, bir insanın inatla ben geri zekalıyım diye bağırması.

  cahillikten kaynaklı düşünce şeklidir öncelikle. allah'ım ne kadar salak var yarebbim. hala daha beyni kısıtlanmış salaklar tarafından karşıt görüşteki insanlar bir kalıba oturtuluyor. bu kadar mı salaksınız arkadaşım? niye illa kalıba oturtmaya çalışıyorsun? duygu sömürülerine de girmeyi pek severler. "şehit kanları" en sevdikleri sömürü şeklidir. sanki bir şey diyen var şehitlerimize. ama işte beyin.dll olmayınca yazacak bir şey de bulamıyor, sömürüye başlıyor. niiyseee tekrar edelim:

  ne kadar çok söylersen söyle karşındakinin seni anlayacağı kadarsın!
  3 -1 ... terekeme