1. 1.
    Kafasını ırklarla bozmuş iğrenç bir zihniyettir.
    Milliyetçiliği tasvip etmeyen marksist-leninist insanlara direk ' kürt ve kürtçü ' diyen oysaki ideolojinin ırklara hiçbir alakası olmadığını kavrayamayan bir insandır.
    Enternasyonalist insan milliyetçiliğe lanet ediyor bunun gibileri' de ' kesin türk değil ' diyor.
    Ha türk olmuş ha kürt veyahut rum, düşüncelerle elimizde olmayan şeyleri neden harmanlıyorsun, bulamaç ediyorsun?
    Sen türk marksistler yok mu sanıyorsun?
    Kökenim türk hatta türkmenim
    Benim gibi birsürü türk marksist-leninist vardır fakat biz davamızı belli bir ırka dayandırmıyoruz, çünkü ideolojiye etik değil.
    Sen' de gericiliğinle hayat sürdürebilirsin.
    4 -4 ... proleterlerin manifestosu
  2. 2.
    Her Türküm Türkmenim diyen Türk ve Türkmen olsaydı keşke.Yine bir algı konusu.
    Türk birinin Marksist Leninist ile ne işi var? Binlerce Türkü öldüren bir örgütte Marksist Leninist bir örgüt..
    3 -2 ... misagi
  3. 3.
    Hiçbir marksist bir 'türk' öldürmemiştir, sadece karşı devrimciler öldürülmüştür.
    Ki sovyetlere itham ediliyor burada.
    'Türk öldürdü' denilen stalin için sovyetlerin başında kalması için en çok destek veren kişiler türklerdir.
    Bu iddialarımın yazılı belgeleri vardır.
    -2 ... proleterlerin manifestosu
  4. 4.
    çevrenize bir bakın?
    cidden çok üstün harika süper bir millet olduğumuzu düşündürten şey nedir?

sizin kafanızda olmayan kimse türk değilse eğer kusura bakmayın ama ortalıkta türk yok o halde.

ülkede türkçülük denen şey ne mecliste temsil edilir ne de sokakta bir karşılığı vardır. ülkücülük derseniz de siyasal islama kulp olmuş türk islam sentezinden de medet umacak halde olmamaları lazım bu üstün ırktan olmakla övünen arkadaşların.

bu arada gayet bireyci liberal bir türküm. türk ırkçısı olmamak, bağlı bulunduğum toplumun çoğu yönünü sevmemek benim milliyetimi size göre neden gayrı türk yapar anlamıyorum. bir tarafım mübadil diğer tarafım samsunlu gayet düz beyaz türk klasmanına giriyorum oysa.

asıl bunca şeye rağmen milliyetçiliği yapılacak bir millet olmadığımızı keşfedemeyecek kadar nasıl toplumdan izole kaldınız onu anlamak güç. asıl anormal olan sizsiniz amına koyim!

atatürk bile gazlayıp ''çalışkandır, zekidir, karakteri yüksektir'' dediği bu millete güvenip hiç bir iş yapmadı. ne yaptıysa halka rağmen yaptı. onun için siz gene hobi olarak yapın milliyetçiliğinizi ama size katılmayan herkesi türklükten aforoz edecek kadar çok da şeyapmayın.
    1 -2 ... eduardo elric
  5. 5.
    Bir Halk Düşünün büyük bölümü Türk ama Türklükten nefret eden işte bunlarla aynı ortamda yaşıyoruz ne yazik ki.

Bana bir tane kürtlükten, araplıktan, ingilizlikten nefret eden birini gösteremezsiniz.

Neden bu ülkede bu kadar Türk düşmanlığı artıyor sorusunun cevabı da bu kafalardır.Bu kafalar varken, yarın bir gün Türk diye de bir şey bırakmazlar.

Bu arada halen Türk'üm diyenlerin de gerçek Türk olduğu konusunda tereddütlerim var.Genelde propaganda ve algı yapmak için Türk'üm diyen çok sahte insana denk geldim.
    2 -2 ... misagi
  6. 6.
    kardeşim senin ruhun kürt :D
    4 ... keyfiminkahyasiyim
  7. 7.
    Misagi adlı yazar
    Kimse seninle aynı düşüncede olmak zorunda değil, senin zihniyetini ben tasvip etmiyorum.
    Gelişmek- düşünmek ve sorgulamak varken neden ırk' a dayalı bir hayat sürdüreyim? Bu da bana mantıklı gelmiyor.
    Türk olmayı sen seçmedin, elinde olan bir şey değil.
    Kürt' te doğabilirdin, fransız' da, arap' ta.
    Elinde olmayan şeyler için ne övün nede hayıflan.
    2 -2 ... proleterlerin manifestosu
  8. 8.
    Türk olduğunla övünmeyip, hayıflanan sensin.O Kafanı bu saçma ideolojilerden çıkart.Pkknın ideolojileri insanları bu hale getirmektir.
    -1 ... misagi
  9. 9.
    seçilmemiş şeyleri yüceltmek yerine, insan olsak keşke
    1 -1 ... person a
  10. 10.
    Arkadaşlar arkadaşı ıgnore ediyoruz.

insan doğasında olan bir şeydir. Kafaya takmayın.
    1 ... bihaberim