1. 1.
  na bu yetti arkadaşım, her ne kadar solcu olsam da; bu insanı çok severdim..

  https://video.uludagsozluk.com/v/milliyetçi-hareket-partisi-nden-soğuma-sebepleri-88028/

  1 -3 ... joe santana
 2. 2.
  Chp ile işbirliği yapmasıdır.
  Gezi parkında alevileri savunmasıdır.
  2 -7 ... nickim yok ama m var
 3. 3.
  devlet bahçeli.
  2 -1 ... kirmizileke
 4. 4.
  merhum başbuğun feto'yu takdir etmesi, türkçeye hizmet anlayışıydı. rahmetli'nin vefatı döneminde herkes bilir ki; fettullah gülen bu kadar eleştirilmez, abd ile iyi ilişkileri olduğu bilinmezdi. bir kere yaşadığı tarihleri iyi bilmek lazım.

  türkeş bugün yaşasaydı; "hoca aklını başına devşir! islamı kendine kalkan yapıp, milleti kamplara ayırma. abd'den türkiye'yi yönetmeye kalkma" derdi. bunaadım gibi eminim.
  3 -1 ... yuges
 5. 5.
  "türklük bedenimiz, islamiyet ruhumuzdur"
  Alparslan türkeş. Türkeş in çocuklarının cemaatlere bağış yaptığını herkes bilir.
  -1 ... nickim yok ama m var
 6. 6.
  kişiden kişiye değişir. yalnız, milliyetçi hareket partisinden soğuma sebebi olarak başbuğu gören akıl nasıl bir akıldır? he, başbuğun fetullah gülenle olan muhabbetini soğuma sebebi görülüyorsa, o ayrıdır. başbuğ, fetullah gülene sahip çıkmıştı zor döneminde. açılan türk okullarından ötürü de muhabbet beslemekteydi. yurtdışı ziyaretlerinde kesinlikle o ülkelerdeki okulları ziyaret ederdi rahmetli.
  ama başbuğ vefaat ettikten sonra cemaat başbuğa karşı tavır almaya başladı. fetullah gülen adnan menderesin ölümüne sorumlu gösterdi açık açık söylemese de.

  başbuğun ölüsü bile korkutuyordu, açık açık konuşmayı engelliyordu.
  1 ... ailrimed
 7. 7.
  Her ne kadar ideolojisi bir sentez gibi olsa da partinin başında devlet bahçeli olduğu sürece oy çokluğu toplayamayacak olmasıdır. Bu durum alternatif çokluk oy alabilecek parti arayışlarına girmemize neden olur.

  Edit: ayrıca türkçülüğü fazla abartması da rahatsız eder. kabul etmek istemese de bu ülkede her zaman farklı milletler de barınacaktır. En başta ülkenin özel konumu buna neden olmaktadır.
  ... francesca bruni
 8. 8.
  muhalefette olmasıdır. iktidarda olan bir partinden (haşa) soğumak kimin haddine. bu da ileriki nesiller için güzel bir özlü söz olsun sevgili yurttaşlar.
  1 ... onbire bes var
 9. 9.
  partinin kafatasçı bir düşünce yapısı olduğu için. türk dışında hiç bir ırkın ismini duymaya tahammülleri bile yok

  edit: kendileri hakkındaki kötü bir eleştiriye bile tahammülleri yok.
  -2 ... parmakarasiterlik19
 10. 10.
  ideolojilerine hakaret edip, kendilerini,soyunu sopunu dusuncelerini assalayinca sessiz kalip. Baskanlarina bi aptal gazetenin aptal mansetiyle hakaret edilince ayaklandiklari icin sogumaktayim. Ulan turkluk kaldirilirken, turk dusmani(daha dogrusu insan) posterleri acilirken nerdesiniz?
  ... totato11