bugün

yapılacak düzenlemeyle olması lazım gelen gereklilik. zira bu ülkeye en büyük hainliği vatanımı en çok ben seviyorum modundaki insanlar yapmıştır. ayrıştırmış bölmüş ötekileştirmiş öldürmüş isyan çıkartmış bir yandan kasasını doldurmuştur. milliyetçilik özüyle böyledir ve bu vatanı satmaktır. açıkçası yani milliyetçiliği kanunen yaptırımı olması gerekir.
anlıyorum.

(bkz: doktor kendi haline bırakın dedi)
bu memleketi biz elimizde hiç bir şey olmadan üstümüzde giyeceğimiz bile yokken vatan millet sakarya kurtardık biz düşmana silahımızı değil imanımızı yüreğimizi sıktık atatürkün ilkesine sen ki yasaklansın gibi fütursuz bir söylem içine giriyorsun milliyetçilik yasaklanabilecek bir şey mi canım kardeşim bu bir duygudur fiil değil.
amacın burada soytarılık yapmak senin. ama bunu samimiyetle söyleyebilecek o yavşak karakterde bir insansan iletişme geç seni buraya bekliyorum. lüzumsuz laflar konuşmayın her şeyin geyiği dönmez adam olun biraz.
samimiyetle olması istenen eylemdir. vatan faydalı olmak ile kaftasçı olup kendi dini ve ırkından olmayanı ya bizim gibi olursun ya siktirigit ya da öldürürüm edasıyla yaklaşmayı vatan sevgisi diye algılayan milleyetçilik elbette yasaklanmalı. bu bir kangrendir. çanakkale vs yerlerde milliyetçilik yoktu iman ve ar için ırk ayrımı yapmadan çarpışma vardi. malesef bu bütünlüğ milliyetçilik yıktı

edit: ''iman ve ar için'' kısmını tekrar vurgulamak lazım. ar yani namus özgürlük kimseye bağımlı olmadan karısı kızı halkı malı için...
bu yasal düzenlemenin olmasını istemek ırkla değil insanlıkla alakalıdır.

not; ırk kavramı umrumda olmasa da öz be öz türküm. kan olarak belki herkesten fazla.
çok doğrudur. bu ülkeyi yıkmak isten her şeyinden nefret eden barış ve demokrasi yanlısı oluyor vatansever ise ırkçı faşist militerist oluyor
güncel Önemli Başlıklar