1. 1.
  milyon dolarlık bebek.
  yönetmenliğini Clint Eastwood'un yaptığı, başrollerinde Clint Eastwood, Hilary Swank ve Morgan Freeman'ın oynadığı 2004 yapımı film. en iyi yönetmen, en iyi film, en iyi kadın oyuncu, en iyi yardımcı erkek oyuncu dallarında oscar almıştır ve böylelikle oscar heykelciği vericisi jüri, clint eastwood'a saygıda kusur etmemiştir.
  zannımca klasik bi amerikan filmi olmanın ötesine geçememiştir. boksörlü moksörlü biraz değişik bi hava yaratılmaya çalışılmış senaryosu, araya serpiştirilmiş mutsuz, kırık hayatlar, ağlak son. senaryoda göze çarpan birkaç güzel cümle dışında olmasa da olurmuş. *
  4 -7 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  beni bile ağlatmayı başaran,bence aldığı oscarları da oldukça hakaden duygusal bir başarı öyküsünü anlatan film
  5 ... bullshit
 3. 3.
  dun, atv de yayınlanmıs olan filmdir.
  ... painkiller
 4. 4.
  ne kadar klasik seneryo olsada kendini izletiyor.
  1 -1 ... armi
 5. 5.
  kaybedenlere dair çekilmiş en dokunaklı filmlerden biri..
  4 ... panapa
 6. 6.
  dün ilk defa atv de izleme fırsatını bulduğum bi ara ağlamamak için kendimi zor tuttuğum gerçekten güzel film.
  ... lancelot
 7. 7.
  tee vakti zamanında sinemada izlediğim , o herkesin ağladığı bölümde hüngür hüngür ağladığım ve sinemadan çıkışta "hayır böyle olmamalıydı yaa" diye senaryoyu değiştirmeye çalıştığım , bence aldığı ödülleri hakeden süper film.
  8 ... witch
 8. 8.
  2005 senesinde türkiyede vizyona giren, boksör rolünü oynayan aktristin rol için uzun bir süre kampa girip eğitim aldığı, clint eastwood un artık iyice yaşlandığının farkedildiği oscarlara abone olmuş filmdir.

  --spoiler--
  Parasız bir kızın içinde yaşattığı boksör olma hayali ile bir boks salonuna gitmesi, ideali için gösterdiği müthiş çalışma ve başarı azmi ile 30lu yaşlarını geçtiği halde sonunda salon sahibini kandırıp antrenörü yapması, akabinde çıktığı maçlar ve tüm bu olayların sonunda filmin acıklı bitişi. fakat film genel anlamda çok durağan ve sıkıcı bir havada geçmektedir. konu dar bir çerçeveye sahip olduğu halde zenginleştirilmesi ve seyirciye dolu bir şekilde sunulması kısmında pek tatmin edici olmamıştır. tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz, sadece entryi yazanın fikridir, sonuçta bir sürü oscar almıştır.
  --spoiler--
  3 -1 ... devedikeni
 9. 9.
  aldığı oscarları haketmiş sıkı bir clint eastwood filmi.
  3 ... freedean
 10. 10.
  clint eastwood ve hilary swank ın oynadığı, yönetmenliğini de clint eastwood un yaptığı oskar ödüllü film.
  2 ... maxime chattam1905