bugün

türk mühendislerinin başarısıdır.
ayrıca bunu seçim malzemesi olarak kullanmak küstahçadır.
buradaki tek başarı tankın geliştirilip yerelleştirilmiş olmasıdır. onun dışında bir başarı yoktur. güney kore ana muharebe tankı k2 black panther tankının geliştirilmiş türkiye versiyonudur. istediğiniz kadar aksini söyleyin, tayyib'in sırf oy toplamak için kullandığı kozlardan birisidir.
ayrıca şöyle başarı böyle yerel diyen her boku bilen elemanlar bu tankı neden sadece ana haber bültenlerinin haber bulamadığında koyduğu görüntüler parçası olarak gördüğümüzü, neden hala her zırhlı birlik üssünde bu tanklardan en az bir iki tane olmamasını, onun yerine hala sikindirik ikinci nesil m60 patton'ların kullanıldığını açıklarsa sevinirim.
%100 yerli üretim olup gelişmiş yine yerli malı donanım ve yazılıma sahip tankımızdır. Her geçen gün yeni teknolojiler ekleniyor üstüne. Hali hazırda zaten kullanıyoruz gerçekten ülkemizin bu gibi başarılı projeleri beni gururlandırıyor. Ak Parti hükumeti dur durak bilmeden gerçek Türkiye nasıl oluyor gözler önüne serdiler
lpg tankidir la o.
yüzde 100 yerli değildir. motoru ithal almanmtu firması yapıyor. teknik tasarım kore desteklidir.

vites kutusu ithal. alman renk firması yapıyor. zırh

kaplaması ithal . çelik almanyadan ithal ediliyor. üzerindeki 12.7mm m2hb amerikan yapımıdır . topunun mermisi

mermisi israilden ithal geliyor.

akdavarlar 31 çekmeye devam etsin.
rampalarda takla atmaktadır.
şimdi söz konusu tankın %100 yerli donanımlı olduğunu söyleyenlere L-55 desek, mal mal bakarlar... "acaba nedir?" diye... keza black panther desek, abd'deki bir zenci çetesinin ismi olduğunu sanırlar.. öyle bilgilidirler...
Bizim hayallerimizi Ak Parti gerçekleştirmiştir. Savunma sanayisi olup kendi aracını üretemeyen bir Türkiye vardı. Ak Parti hükumete geldi gerçek anlamda Türkiye nasıl oluyor gösterdi bize. Bunlardan biri de kesinlikle yerli üretim tankımız altay. Gurur duyuyoruz böyle gelişmelerle
%100 yerli üretim tankımızdır. ismini karalamaya çalışanlar oluyor sürekli onlar ülkenin yaptığı güzel gelişimlere hep aynı tepkiyi gösteren tipler zaten. Sırf Ak Parti yapıyor diye eleştiriyorlar kendileri yapamadı ya ondan sanırım
dostlar alışverişte görsün tankı, yıllardır adı var kendisi yok!

milli tank yapacağınıza, önce milli yemek yapıp askerinize yedirin. yazık bu çocuklara!