1. ?.
  milli takıma çağrılmaması değil, ilk 11' de fenerbahçeli oyuncu olmamasıdır. yoksa fatih terim sakat olmadığı zamanlarda kalede volkan' a görev vermiştir. aurelio' nun ise çağrılmadığı maç yok zannedersem.
  7 ... oumar
 2. ?.
  beni şaşırtmamış hadisedir. zira o kadar yabancı sınırlaması kalksın diye bas bas bağıracaksın, yerli futbolcuya güvenmeyeceksin. sonra da fatih terim bizi sevmiyor..

  ^^türk futbolcuya güven, semih'i kezman'ın yerine ilk 11'de oynat,o zaman konuş^^ derler adama..

  edit:kötüle arkadaşım,kötüleyince kafalar değişecek,terim kadroya çağıracak fenerli futbolcuları..
  22 -10 ... out of the utero
 3. ?.
  fenerbahçeli futbolcu sayısı 5-6 gibi rakamları bulduğu kısa bir dönem ''fenerbahçe' li hoca ne de olsa'', ''tahakküm kuruldu'' diyen bölücüleri tatmin ettiğini umduğum gelişmedir.
  ... sıpa
 4. ?.
  fenerbahçe den milli takıma çağrılan ilk 11 de oynama kapasitesine sahip oyuncaların yurtdışına gitmesi sonuncu oluşan durum. kimi çağırsın istersiniz? sakat serdarı mı? aurelio yok, ee ümit artık köln de tuncay zaten kadroda -ki o artık fenerli değil- kimi istemiştiniz? terim fenerli futbolcu çağırmadığından değil fener millilerini sattığından oluşan durum. iki tane kalmış onlar da sakat. tabi bir de niye çağırmadın diye ağlayan zihniyet sakat.
  5 ... africa
 5. ?.
  (bkz: olağan durumlar)
  -3 ... dave mustaine
 6. ?.
  her şeyde bir art niyet aramanın sonucudur.
  zaten milli takıma fenerbahçeli oyuncu çağırılmama gibi bir durum söz konusu değildir.
  sorun olarak görünen malta maçına çıkacak olan ilk onbirde fenerbahçeli futbolcu olmamasıdır.
  ee zaten kendi ilk onbirinde de türk futbolcularına pek şans tanımayan takımdan da milli kadroya çağıralacak ve ilk onbirde oynatılacak oyuncu sayısı da kısıtlıdır. üstüne üstlük bunlardan bazılarının sakat ve formsuz olması da bu sonucu ortaya çıkarmaktadır. nedir yani sırf sizin gönlünüz olsun diye hiç forma giymeyen yasin çakmak, semih şentürk ya da selçuk şahin mi oynasın ilk onbirde.
  mehmet topuz, gökhan ünal ve gökdeniz karadeniz de gayet formda fakat onlarda ilk onbirde çıkmayacaklar maça. ayrıca sakatlıktan yeni kurtulan, henuz kendi takımlarında yeterli forma şansı bulamamış emre belozoglu ve nihat kahveci kadrodayken galatasaray'da banko oynayan ümit karan'da kadroya çağrılmadı.
  bırakınız efendim bunu, milli takım orası...
  kulup takımcılığı yapmanın bir anlamı yok, ne de olsa ay yıldızlı formamızın başarısı için çalışan bir topluluktur onlar.
  1 ... shunketsu
 7. ?.
  serdar kulbilge'nin sakat olması, volkan demirel'in sakatlanıp kadrodan çıkarılması, rüştü reçber'in hayatının en doğru, en isabetli, en mükemmel kararını verip beşiktaş'ın yolunu tutması, aurelio'nun kart cezalısı, tümer'in formsuz olması ve de tuncay şanlı'nın premier ligin yolunu tutmasından kaynaklanan bir durumdur. sanırım artniyet aramaya gerek yok. ama bir servet çetin'dense daha önceleri rizespor'dayken kadroya dahil ettiği yasin çakmak'ı görmek isterdik o da ayrı mesele.

  ekleme: bjk'li moderatör eminim ki, rüştü hakkında birden değişen düşüncelerime çok sevinecektir.

  ekleme 2: fenerbahçe'den oyuncu çağırılmadığı yanlış bir ifadedir.
  2 ... krmyrdsn
 8. ?.
  toraman - servet ikilisinin stoper oynayacağı maçta en azından deniz barış gibi formda bir ön liberonun olmamasının hiç istenmeyecek yan etkilerini görme ihtimalimiz de olan tercihtir.

  basından da takip ettiğim dünyanın büyük klüpleri önliberosuz oynuyor tartışmasını da servet ve toraman' ın bu klüplerde oynamadığı gerçeğiyle başbaşa bırakıyorum.
  2 ... sıpa
 9. ?.
  maç başlamadan önce çalınan istiklal marşımıza, tüm futbolcuların eşlik edebileceği anlamına gelmektedir.alt yapısına ve genç yeteneklere ( türk ) değer vermeyen onun yerine şu kadar milyon dolar verdik, 10 maç kötü oynasa 1 maç kurtarır dedikleri yabancı futbolcularla bezenmiş bir takımın hazin sonudur. bu dersten sonra 30 yaş üstü hazır lokma, benden geçmişlere milyon dolar akıtacaklarına alt yapılarına ve türkiye' de yetişen genç yeteneklere bi fırsat verirler de ödedikleri vergiler dışında ülkece kendilerinden bir hayır görmüş oluruz.

  edit: sanırım fenerbahçenin bu 30 yaş üstü, yabancı süper starları, kötüleyenlere aldıkları paradan pay veriyorlar...
  2 -4 ... nevi sahsina munhasir
 10. ?.
  teknik direktörün malta gibi güçsüz bir takıma karşı fenerbahçeli kuvvetli oyuncuları oynatmama düşüncesinden doğan durum. hatta fenerbahçli kuvvetli oyuncuları yormayıp, onların devler ligine daha rahat hazırlanmasını düşünebilir.
  -1 ... arabaciarabayatasget