1. ?.
  (#2613645) numaralı entry sahibi yazar tarafından ortaya atılmış anlamlı fikir. umarım milli takım oyuncularının her biri üzerine düşen görevi layıkıyla; hem saha içerisinde hem saha dışında; yerine getirir. kimse kendini kandırmasın elbetteki oyuncularımız bu parayı hak ediyor kimsenin parasında gözümüz yok. fakat bu ülkenin vatandaşı, futbolcusu böyle günlerde türklüğünü ortaya koyacak kadar basiretlidir.

  edit: önce milliyet gazetesi düşünmüş haklarını yemeyelim o zaman.

  edit2: ne eksiliyorrsunuz lan. milli takımdaki futbolcuların hepsi uludağda yazar sanki* töbe töbe...
  2 -2 ... kratostol
 2. ?.
  milliyet gazetesi tarafından ortaya atılmış fikir.
  1 ... paleface
 3. ?.
  sehit ailelerinin cocuklarının üniversiteye sınavsız girmesi fikrinden daha mantıklı olan fikir.
  Ama bu işler gönül işidir. Bu sekılde ortaya sunulması ile güzelliklerini kaybeder. Durumu olan kişi eger ki gönlünden gecerse, gidip ihtiyacı olan bir aileye bu yardımı gayet rahat yapabılır. neden bir kalıba sekle sokulması gerekiyor anlamıyorum.

  Hoş bir teyzemiz vardı. Bakannın yıkık dökük evini gördükten sonra "evini yaptırım mi?" sorusuna, "bu köye bir okul yaptır" diye cevap vermiştir. böyle de yüce gönüllüydü..
  1 ... seytanin fisildadiklari
 4. ?.
  oncelikle, fikri ortaya atan milliyet gazetesinin bagli oldugu dogan yayin grubu'nun mesela bir haftalik karini bagislamasi gereken kampanya.
  1 ... fatih
 5. 1.
  bir o kalmıştı karışmadığımız, karar vermediğimiz. bağış, gönülden geldiğinde, gizli tutulduğunda anlamlıdır. öyle bir kaç kişi çıksın bağışlayın lan primlerinizi desin, milli takım da baskı altında kalıp bağışlasın. ne anladım ben o işten?
  1 -2 ... witch
 6. 2.
  daha önceki yıllarda galibiyet karşılığında kendilerine hediye edilen jeep'in, taahhüt edilenden farklı marka olmasına bile itiraz ederek ne kadar fedakar(!) ve cefakar (!) olduklarını bizlere gösteren, takımdan hiç beklemediğim (şehit ailelerine bağışı) bir hareket.
  2 -1 ... avsallar
 7. 3.
  çok ikiyüzlü ve popülizmden başka birşey olmayan bir fikirdir.
  bunu dillendirenler acaba kendi primlerini, maaşlarını * * bağışlamayı hiç akıllarından bile geçirmişler midir?
  Yılmaz Özdil de bugün bu konuda yazmış*: http://www.hurriyet.com.t...9&gid=61&sz=30330

  edit:
  kötüleneceğinden emindim zaten.
  (bkz: doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar)
  1 -2 ... irfy
 8. 4.
  "milli" ruhtan ziyade çıkarları için top koşturduklarından, kendilerinden beklenemeyecek bir hareket!
  1 ... avsallar
 9. 5.
  kimsenin sallamaması gereken kampanya.

  sallanması gereken durum, milli takım'a verilen prim miktarı. (#2613766)

  daha ileri gidelim, %15'lik yeni bir ötv gelsin ve bu %15'lik ötv geliri, şehit ailelerine gitsin. nasıl? daha bir şirin oldu, sanki!
  1 ... paleface
 10. 6.
  prim yetkisi tamamen haluk ulusoy'a aittir. neticede para fifa'dan geliyor ve federasyona veriliyor. aslında bu para koyu galatasaraylı ulusoy tarafından cim bom un yeni stadının inşaatına da aktarılabilir. garibanlara sevap olur lan.*** **
  1 -1 ... kratostol