bugün

https://twitter.com/Milli.../1402632697844047872?s=20

Mustafa Sandal ve Derya Uluğ tarafından yapılan şarkıdır. Nerede Tarkan’ın şarkısı dedirtir. Evet.
Tamam bir Tarkan ve Bir Oluruz Yolunda değil, ama ülkemiz de Eski Türkiye gibi güzel bir ülke değil.

Ama ben yine de beğendim, gözlerimi kapadım bir an ve 2002'de 3. olan Milli Takım'ı hayal ettim.

sonra farkına vardım ki yine şenol hocamız başımızda. Türkiye'de güvendiğim birkaç kişiden biri, (diğerleri; müge anlı, uğur dündar)

Olmuş bu şarkı.
Tam Konsantreyiz, kupayı istiyoruz, alacak gücümüz de enerimiz de var.

ve millet olarak bu kupaya çok ihtiyacımız var.

olmuş işte lan, gayet güzel olmuş...
çoğu kesim gibi beni de havaya sokmamıştır. Bunun nedeni de bellidir. Hala 2002 deki Tarkan-bir oluruz yolunda şarkısının etkisi.

Çünkü o zaman çok popüler bir albümün popüler bir şarkısının uyarlamasıydı ve o zamanlar güncel müzik kitleler halinde dinlenen birşeydi. Şimdi insanların müzik keyfi çeşitli. herkesin elinde farklı uygulama herkes başka birşey dinliyor. Ben mesela 70 ler müziği dışında birşey dinlemiyorum 1-2 senedir.

Güncel müzik desen ben fero, aleyna tilki tarzı müzikler popüler ama onlar da kitlelerin hayranlığını uyandırmıyor.

Ayrıca o dönem haftalar öncesinde milli takım sponsorları bu Tarkan ın şarkısını her reklam kuşağında, her kanalda insanların bilinçaltına kazıyacak şekilde propagandası yapıldı. insanlar farkında olmadan şarkıyı ezberledi ve benimsedi. Şimdi reklam yapsan tv izleyicisi eskisine nazaran daha az. Hatta çoğu insanın euro 2020 nin cuma başladığından haberi bile yoktur.
Karpuz olsaydı "kelek" diye tanımlayabileceğimiz bir şarkıdır.
Türkiye Avrupa şampiyonu olursa Tarkan'ın parçasını bile unutturacak şarkıdır.
Hayatta herşey başarıya ve mutluluğa endekslidir.
Eğer gruptan çıkmazsak unutulup gidecek ve daha da kötülenecek şarkıdır.

görsel
Vokal çok geride ya.

Marşta ya güzel bi ritm olur öne müziği koyarsın ya da sözler dile dolanır, vokali öne alırsın.

Burda dum tıs dum tısdan vokaller kayıp. Duymak için kulak kabartmak lazım. Tommaysterı ozan doğulu çıkıyormuş, ne göt olurum ama.

Sarı çizginin sağ piki, tiz bolgeleri. insan sesi çok çok azdır. Müzik olur. Ortadaki yeşil Dikine çizginin sağı solu insan sesinin yaygin olduğu yerler. Sarının sol tarafındaki 10-100 aralığı tamamen bas. insan sesi pek olmaz. Niye bu kadar kastıysam amua goyum.

(img:#2159058)
Hiç beğenmedim. Kaç para verildi bu saçma klibe ve şarkıya bilemiyorum.
gün geçmiyor ki ülke olarak rezil olmayalım. aynen öyle.
Çok basit olmuş olan şarkıdır.

World cup 2002 şarkısı ve euro 2008 şarkısı akla geldikçe ister istemez daha iyisi zor olur diyoruz.

Euro 2008 şarkısı;
https://youtu.be/vOBN1LN6WMM

Coşturur mod.
rezalettir. tamamını dinleyenin kendisine saygısı yoktur.
klibini beğendiğim milli takım marşı.
Yeni şarkıyı dinlemedim. Ama hiç biri "bir oluruz Yolunda" kadar iyi olamaz gibi geliyor.
Hala tamamını ezbere biliyoruz.
Tarkan çıtayı öyle bir yere çaktı ki,bu dıptıs lar komik.