bugün

bundan 2 sene sonra elimizde biletlerimiz, cem karaca üstad'ın da dediği gibi "umut gönlümün ekmeği" düşüncesiyle televizyon karşısında bekleyeceğimiz çekiliş.
2 yıl sonra ülkeye yeni milyonerler kazandıracak çekiliştir.
büyük ikramiyenin 50 milyon tl olacağı çekiliş. Ayrıca biletler de satışa çıkmış. Koş koş .
Buyuk ikramiyenin bu basliga yazilan 34. Entrye cikacagini dusundugum cekilis.
12.5 falan totemine inandığım çekiliş. incici bir kardeşimize çıkması muhtemel.
çekilecek olan milli piyangodur.
saçma sapan rakamlarla saçma sapan illere çıkacak olandır. evet.
tam biletin 50, yarım biletin 25 çeyrek biletin 12,5 liradan satıldığı büyük ikramiyenin ise 50 milyon tl olduğu çekiliştir. hayırlısı.
şahsıma çıkmamasını umut ettiğim çekiliş. çünkü bir anda gelen böyle bir zenginlik akli dengesini kaybettirir insana.
bir tane çeyrek bilete 3 kişi girerek büyük ikramiyenin çıkmasını umduğumuz çekiliş.
istanbul, ankara, mersin, adana.
bunların dışında diğerlerinin şansı %10.

(bkz: bize çıkmaz)

bize çıkmaz, sana çıkmaz kime çıkar bu.
Bana çıkıcak , demedi demeyin : 3540846.
bir haftalık umut için katılınan. bir hafta da olsa umut umuttur yahu.
Bana çıkmayacak çekiliş.
ilk kez bilet almayacağım çekiliştir, belki bu sefer çıkar.
bir adet çeyrek biletim ve bir sürü boş ayakkabı kutumla hazırlandığım ve umutla beklediğim çekiliş. eğer piyango bana çıkarsa hemen yatağımda uyumuş numarası yapıp, muammer güler'in bacadan inip ayakkabı kutularına paraları bırakmasını gizli gizli izleyeceğim.
umutla beklediğim çekiliş.

artık yarınlara daha umutla bakıyorum , her şeye rağmen hayatta yaşanacak şeyler var (100 insan ölmüş , kurtulan 1 tane öküze sevinen insan modeli)
Bugün bilet alırken şahit olduğum durum:
100 tl ye yarımlık bilet alan amcayı görünce, umut dünyası işte... Adam büyük oynuyor.

bense sadece 12.5 tl 1 çeyrek aldım sözlük, öyle çok ümüdim yok amorti çıksa yeter *
12.5 Tl verip çekilişin açıklanacağı tarihe kadar geçen sürede, kurmuş olduğun hayallerin ve taşımış olduğun umutların boşa çıkmasıyla yeni yıla mutsuz girmek...
ümitlerin boşa çıkmasıyla sonuçlanmıştır. çıka çıka amorti çıktı helal parayı haram ettik iyi mi.
amortiyi vurdum. Yırttık lan.
büyük ikramiyenin bakanlar kuruluna çıktığı çekiliştir.
100bin lira çıkan çekiliştir. sabah fransaya uçuyorum.
50 milyon beklerken 500 bin tl çıkması kötü oluyor bi de çeyrek bilet olunca 125 bin kalıyor. Neyse en azından bir araba alırım.
beyler 8 kişilik sıfır mini helikopter arıyorum

şaka bi yana da 2. el olsa da olur.