1. .
  kendini sadece dini olanla tanımlayan ve milli olarak bilineni önemsemeyen kişidir. bundan on sene önce müslümanlar kendilerini aynı zamanda milli olanlarla da tanımlıyorlardı. fakat artık milli olanla dini olanı ayırt etmekteler. çünkü geçmiş 10 sene içerisinde fethullah gülen ve zaman gazetesi ve bağlı diğer medya organları abd kanalıyla ılımlı islam projesinin bir uzantısı olarak milli olanı tü kaka yapıp anlamsız kılmaya başladılar. "milli" olandan bahsedenleri önemseyenleri "faşist" olmakla suçlayıp iftira ettiler. hala da devam eden faşist suçlaması dindarların içerisinde "milli" olanı önemseyenleri pusturdu. suçlanmaktan korktukları için "milli" olanın sesini güçlü çıkaramadılar. arap ülkelerindeki tipik siyasi ayrışmalar ve klikleşmelerin bir örneği olarak gerçekleşen bu durumun bizim ülkemizde olması oldukça üzücü. çünkü arap ülkelerindeki gibi "siyasetin liflerine ayrılması" aslında bir zayıflatma operasyonudur.
  -1 ... ilham gelsin diye bekliyorum
 2. .
  (bkz: milli olmak)
  ... ozz le grand
 3. .
  Haçlı seferlerinde islamı koruyanın Türklük, islamı yüceltenin ve dünyaya yayanın yine türklük olduğunu hatırlaması gereken müslümandır.

  Fatih sultan Mehmet han,Kılıç arslan Arapların ve diğer müslüman milletlerin içinden çıkamayacak kadar yüce kişilerdir.

  Arabın içinden yezit çıkarken Türklükten bu fatihler çıkmıştır.

  Akıllı olsundur.
  2 -1 ... selim pusat
 4. .
  islamın, ümmetçilik kavramına sahip çıkmış müslümandır. buna göre müslümanlar arasında dil,ırk,millet gibi ayrımlar yoktur. tek ortak nokta olan islamın çatısı altında birleşilir.kaba bir benzetme ile hem laik hem müslüman olmak gibi bir şey işte milliyetçi bir müslüman olmak.
  ... guzunamca