1. 1.
  bugün itibari ile başbakan tarafından öğrendiğim yeni bir bilgidir ayran milli içkimizmiş bu engin ve bir o kadar boş bir bilgiyi bizle paylaştığı için teşekkür ederim. son günlerde bırak milliyi mi desek taşlanıcak durumdayken milli duyguları kabarmış başbakanın garip.
  5 -5 ... maori bebesi
 2. 1.
  (bkz: milli içki olarak ayran)
  ... sextillion
 3. 2.
  siz milli içkimiz ayranı içip uyuyun. rte de bizi daha rahat, daha sorunsuz, daha zevkli s*ksin. teşekkürler yüzde elli, durmak yok yola devam. ama bir gün sizinde g*tünüze florasan girecek. edit: illede olacaksa sütaş olsun* .
  4 -4 ... cuzdandaki son para
 4. 3.
  birden çok çeşiti olan milli özelliğimiz...

  neden tek bir tane olsun ki? bu tekdüzelik başbakanımızın hayata bakışının bir özeti aslında. kendi beğendikleri veya inandıkları dışında hiçbir özelliğe hiçbir yeniliğe hiçbir değişikliğe saygı duyamamak empati yapamamak...

  kımız, ayran, rakı, şalgam, mırra, şerbet vb... çok çeşitlilik aslında güzel olan değil mi? başbakanımıza göre değilmiş işte...
  1 -1 ... kaiserthose
 5. 4.
  siz milli içkimiz ayranı içip uyuyun. rte de bizi daha rahat, daha sorunsuz, daha zevkli s*ksin. teşekkürler yüzde elli, durmak yok yola devam. ama bir gün sizinde g*tünüze florasan girecek. edit: illede olacaksa sütaş olsun* . edit2: çok eksi aldığım için düzeltmek ve özür dilemek istiyorum. florasan girsin dediğim için özür dilerim size direkt olarak trafo girsin amk* .
  1 ... cuzdandaki son para
 6. 5.
  milli yiyeceğimizde çiğ köfte olursa ayranla süper gidecektir.
  ... takiaceae
 7. 6.
  başbakanın ilanından sonra yeni yılda sigara ve alkolle birlikte ayrana da zam yapılmasa bari dedirten içkidir.
  ... architectus
 8. 7.
  akp: ayran.
  chp: rakı.
  mhp: kımız.
  bdp: kaçak çay.
  diye bir espiri var bilirmisiniz.
  6 ... habibi
 9. 8.
  milliyetçiliği ayaklar altına alan bir başbakan için gayet doğru bir tespittir.
  3 ... sergulath
 10. 9.
  dört bilemedin beş sene sonra zemzem olacaktır.
  2 ... no leaf clover