bugün

hurriyet'in internet sitesinde anasayfadan zengin olduk başlığı ile duyurulan haber.
http://www.hurriyet.com.t...nomi/16375015.asp?gid=373

(bkz: zengin olduk)
15bin dolar 1 sterlin oldu heralde dedirten başlık. aşsa ne olacak ki? benim cebimi yansıtmıyor, hatta bu sene geçen seneye nazaran daha fazla parasız kaldığım zaman oldu!
milli gelir niye dolar bazında hesaplanıyor yoksa bizim milli para birimimiz dolar mı? hiç anlamam doğrusu...
hükümetin gelsinde onu çüküme anlatsın diyeceğim durum.
+yapmayın yapmayın yapmayııınnnn bee... milli gelir 15 bin doları aşştıı... gelirr milli, aşşştııı!!
-aştı hocam aştı!
+yapmaaa...
(bkz: nerede benim 2 bin 354 dolarım)
eşit dağıtılmadığı sürece bir sike yaramayacak olan.
burjuva kesiminin gelirinin artması durumu. "milli" den kasıt burjuvalardır, sabit gelirliler sevinmesin hemen. fert başına gayri safi yurtiçi hasıla denen zamazingo gerçekte denyo bir istatiksel veridir.
teoride ülkelerin zenginliği hakkında bilgi verse de pratikte bir boka yaramaz. özellikle bizim gibi fertlerin gelirleri arasında uçurumlar olan ülkeler için.
kişi başına ayda 1250 dolara tekabül etmektedir.

haliyle, hala gerçekleri yansıtmıyor.
üstü kalsın.
2015 itibarıyla milli gelir 19 bin dolarmış. kişi başına 19 bin dolar düşüyor mu emin değilim ama bunu söyleyen adamın kafasına saksı düştüğünden eminim.
sevişmedim diye mi anlamadım. Ben milli olmadım ondan aylık kazancım 1850 + yol + yemek sanırım. Sigortam yok.
evde sadece babamin emekli maasi aldigini soyleyeyim. yillik milli gelirin 19.000 oldugunu da gormedim.
Bu milli gelir bir tek banamı gelmiyo.
inanan var mı dedirten olay.
dolar 2.50 yi dayanmışken, insanların grev hakkı elinden alınmışken, genel sağlık sigortası , katlamalı harç gibi soygun projeleri ortadayken, kredi kartı borçları, kapanan iş yerleri, batan şirketler, suriyeli sığınmacılar sorunu, dünyada petrol inerken, ülkemizde arttırılması , enflasyonun ottan, böcekten hesaplandığı ülkemde vay aq biz neymişiz dedirten başlığın konusudur.

yazık la! vallaha yazık...
Galiba bana Turkiye diye baska bir ulkeye itelediler. Bu olaylari kendimde ve yasadigim ulkede goremiyorum.
güncel Önemli Başlıklar