bugün

Düzgün bir sistem bile oturtulamamışken ne başarısını bekliyoruz allah aşkına.
Emeklilik yaşını iyice ileri yaşa atıp neredeyse ders anlatırken ölecek öğretmenleri matematiğin temelini öğretmeye burakırsanız tabi elli ikinci olursunuz yani şaşırılacak bir şey değil bu.
Normaldir, sıradışı bir olay değildir zira her yıl değişen ve sağlıklı olmayan bu modelleri uygulayıcısı olan öğretmenler dahi anlayamamakta.

Lan üç beş adam akıllı kafası çalışan birilerini bulup şöyle 20 yıllık bir eğitim politikası belirleyin desem mümkün değil dimi?

Neyse boşverin unutun gitsin.
Yıllardır sürüp gelen saçmalığın artık son 10 yılda iyice abartmasının neticesi.

Bir paradoks var. Eğitim sistemi çok kötü ve bu sistemden yetişenler sadece garanti iş ve 2 ay tatili var diye öğretmenlik vasıflarına sahip olmasalarda saçma eğitim fakültesinden mezun olup saçma kpss sınavından gerekli puanı alarak öğretmen oluyor. saçma bir nesil yetiştirip o saçma nesilden de öğretmen çıkıyor ve siksile devam ediyor.

Engelliler öğretmeni engelli çocukları dövüyor. Çünkü adam o işi yapacak özveri, sevgi, sabır ve şevkatten yoksun. Puanı oraya yettiği için üniversitede o bölümü okudu kpss de o puanı aldı ve öğretmen oldu.

Hangimizin ailesi demedi oğlum/kızım öğretmenlik seç maaşı garanti, tatili var diye. Hepimize söylendi. Çünkü öğretmenlik böyle tercih ediliyor çoğu kişi tarafından.

Yıllardır bu silsile halinde gelen öğretmenler, eğitim fakülteleri ve fen edebiyat fakültelerinin hali ortada. Bir de işin başına milli eğitimin başına iibf li, bakan falan getiriyorlar. Şu an ki bakan eski milli güvenlik bakanı. Milli eğitimle ilgili bir proje yada hedef strateji yok.

4 Duvar ve damlardan okullar yapıp içini pc ve akıllı tahtalar ile doldurmak çözüm değil. Sen adam gibi öğretmen yetiştir o adam pc ve akıllı tahta olmadan da bir nesli kurtarır.

Kesinlikle eğitim fakültelerine girerken öss mi ygs mi adı artık ne boksa o sınavın yanında kişilik envanteri ve mülakat yapılsın. Öğretmen olacak çapta insanları al eğitim fakültelerine. ipini koparanı alma kaliteli bir öğretmen nesli yetiştir. eğitim fakültesinde de kaliteli eğitim ver. Sonra yine yetkinlik bazlı sınav yap ve başarılı olanları göreve başlat. Maaşına zam yap sosyal haklarını iyileştir helal olsun böyle öğretmenin aldığı paraya da yeter ki çoluğumuzu çocuğumuzu hakkıyla eğitip öğretsin.