1. 1.
  bugün her zaman 10 dakikada gittiğim yolu 1 saatte gitmeme neden olan, bayram kutlamayla ne gibi bi alakası olduğunu , asfalt yolda ne provası yaptıklarını, bunun vatana millete ne faydası olduğunu anlayamadığım, ama eğer 1 saatlik trafik ahbaplığı yaptığımız arabalardan birinde kalp krizi geçiren hasta olsaydı kesinlikle bayram şehidi olabileceğini anladığım,

  gereksiz, benzersiz, saçma sapan, çağdışı, aptalca...bir Türk geleneği

  (bkz: çılgın türkler)
  -2 ... mususi
 2. 2.
  aynı şeyi askeriyenin içerisinde mesafeler aynı kalacak şekilde yapmak varken, türk ün üstün zekası sayesinde eziyet amaçlı yapılan aktivite haline dönüşen eylemdir. aynı şeyler asfalt tamirlerinde de olur. gece yapılacak işi, sabah bizimle mesai saatlerimize denk getirirler. tabi bununda sebebi var. zira türk insanının hafızası zayıftır. eziyet çekmezse o yolda eskiden çukur olduğunu hatırlamaz. dar olduğu aklına gelmez. eziyet çekmezse milli bayramların önemini kavrayamaz.
  bu arada naçizane önerim. dini bayramlarda yolların kapatılmasıdır. özellikle kurban bayramında böylece o kötü görüntülerin televizyonlara gelmesi engellenmiş olur. çocuklar en güzel elbiseleri ile bugün bayram diye kalkıp, kan gölünün ortasına salınmaz...
  2 ... karga
 3. 3.
  başbakan çocuklarının düğünleri ya da amerika başkanı ziyareti öncesi yol kapama gibi uygulamaların ve bunlara ses çıkaranların olmadığı bir ülkede oldukça normal bir durumdur.
  2 -1 ... disco inferno
 4. 4.
  (bkz: milletvekili geçerken trafiği kapama) olduktan sonra, bırakta sene de 3-5 gün milli bayramlar için kapansın durumudur.
  ... trablus