1. 1.
    dün tbmm'de milletvekillikleri düşürülen 3 vekilin kim olduğu, kimler olduğuna dair bilgilendirme amaçlı konu başlığı...

1-hdp hakkari milletvekili leyla güven;
    https://streamable.com/twki7b

hdpkk'lı çok net...

2-hdp diyarbakır milletvekili musa farisoğulları;

şehit eren bülbül'ün katilinin cenazesinde saf tutan bir terörist kendisi;
    milletvekilliği düşürülen 3 vekili tanıyalım

kendisini diyarbakır milletvekili olarak değil, amed milletvekili olarak tanımlamış bu terörist.
    türkiye cumhuriyeti'nde amed diye bir vilayet olmadığına göre bu teröristin milletvekilliği yapmasına da gerek yok.

ve gelelim 3. isme.

3-chp istanbul milletvekili enis berberoğlu...

kendisi masum gösteriliyor.
    neden?
    çünkü chp'li...

bakınız chp'li enis berberoğlu'nun ne ile suçlandığını ve bu suçtan hüküm giydiğini hepimiz biliyoruz.

zaten enis berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesine de en sert tepkiyi berberoğlu'nun suç ortağı vermiş.

suç ortağı terörist can dündar.
    dünden beri bütün dünyaya türkiye'yi şikayet eden vatan haini bu piç, enis berberoğlu'nun suç ortağıdır.

enis berberoğlu hürriyet'in genel yayın yönetmenliğini yaptığı dönemde açık açık fetö'yü desteklemiş, fetö'nün ergenekon ve balyoz kumpaslarını desteklemiştir.

fetö'nün tetikçisi enis berberoğlu'nun ergenekon'u terör örgütü olarak nitelediği ve şerefli namuslu türk askerlerine iftiralar attığı fetö emri ile yazdığı köşe yazıları hala hürriyet'te duruyor;
    https://www.hurriyet.com....-un-bddk-baskini-11003259

ergenekon ve balyoz kumpasları sırasında nedim şener ve soner yalçın'a yakınlığı nedeniyle kaç kişiyi hürriyet gazetesinden çıkardığını küçük bir araştırma ile bulabilirsiniz.

yani bu adam fetö'nün chp'nin içindeki truva atıdır. daha doğrusu fetö'nün truva atının içindekilerden biridir enis berberoğlu.
    -----------------------------

her 3 milletvekili hakkında yapılan işlem de doğrudur.

bu 3 milletvekilinin vekilliğinin düşürülmesinin karşısında olanlar saflarını belli ediyorlar, çok iyi oluyor, çok da güzel oluyor.

şunu unutmayın ki akp devlet değildir. devletin üzerinde hiçbir güç yoktur. bu 3 vekilin tbmm'den gönderilmesinin sebebini siyasi boyuta indirgemek yanlıştır. buradan siyasi malzeme çıkarmaya çalışmak yanlıştır.

devlet gerekeni yapmıştır.

pozisyon temiz, oyna devam...
    29 -19 ... tengir budun
  2. 2.
    yapılan işlem sonuna kadar doğrudur...

tutuklanan milletvekillerinin içinde en tehlikelisi enis berberoğlu... çünkü hdp'li milletvekilleri kıro/keko/hırbo.. ne mal oldukları yüz kilometreden belli... ama berberoğlu bizden, bizim içimizden.. dolayısıyla onun ne mal olduğunu anlamamız çok zor..

gerçi recep ağır bir stratejik hata yapmış.. yerinde ben olsam berberoğlunu asla tutuklamazdım.. tam tersine mümkün olduğu kadar çok konuşmasını isterdim.. zira berberoğlu, kaftancıoğlu, tanrıkulu gibi tipler konuştukça chp batıyor..

edit: pardon ben berberoğlunu başka bir isimle karıştırdım ve chp'nin pkk'ya yakın duran kanadından zannettim. değilmiş... söylediklerimi geri alıyorum..

diğer iki kürdo için su veren itfaiyenin...
    10 -8 ... arbutus unedo
  3. 3.
    Vay anasına arkadaş hepsi tehlikeli ama en tehlikelisi enis vekil. Koskoca devlet seçine girme, aday olma hakkı var mı yok mu diye karar verdiğinde tehlikeli olduğundan haberi mi yoktu? Sicilin temiz, seçilirsen vekil olma hakkın var. Kanunen belirlenmiş şartlara uygunsun demiş. Bu başlıktaki zihinden nefret ediyorum. Bu başlıktaki girdinin türkçesi şu. Koskoca türkiye cumhuriyeti devletinin aklı yok, aptal bu yüzden bilmiyor ama benim aklım var. Ben biliyorum. Kurumları işe yaramıyor polis, jandamra ve mit istihbaratları hiç birşeyi bilmiyor. Suçlu olduğunu tespit edemiyor suçlulara vekil olma izni veriyor ama ben biliyorum mu diyorsun? Yeter be. Türkiye cumhuriyeti devletini örselediğiiz yetmedi mi? Bir vatandaş, bir yurttaş kendi devletinin aklını, kudretini neden örseler? Kendi devletinin itibarını neden düşürür? Utanmıyormusunuz hiç? Yazıklar olsun. Utanmadan vatanper gibi nidalar atıyorsunuz. Vatan, bayrak edebiyatı yapıyorsunuz. Bu ne biçim vatan sevgisidir böyle? Sevginiz böyleyse rabbim şerrinizden korusun. Oy vermişim, irademi bu yönde kullanmışım. Bütün süreç yasalken irademe engel olmak bu diyen yok. Oy verenler neden oy vermiş oldu ki? Haybeye.
    Eďit; meşruu tek irade millet iradesiydi. Öyle biliyoruz hepimiz. Başka ülke vatandaşları mı oy vermiş 3 vekile?

Edit; enis vekil neden en tehlikelisi? Insanları mı katletmiş? Çoluk çocuğa mı tecavüz etmiş? Ne yapmış? Insan katleden, tecavüz eden tehlikeli sapkınlar ortalıkta geziyor. Bu neyin kafasıdır böyle?
    5 -9 ... huzursuz adam
  4. 4.
    iyi de enis berberoğlu timetürk linki verilmiş o yazısında ergenekon'a "terör örgütü" demiyor ki. aksine muhalifleri susturmak için icat edilmiş uydurma bir örgüt diyor. zaten doğrusu da oydu.
    https://www.timeturk.com/...be-mi-sivil-darbe-mi.html

"O yüzden Ergenekon icat oldu, muhaliflerin sesi kesildi."
    "Çünkü diyelim ki örgüt 10 kişi öldürecek...Hemen kağıt kaleme sarılıp isimler alt alta sıralanıyor. Bakkal efendiye sipariş listesi gibi özensizce ortada bırakılıyor. Veya Ankara'yı uçuracak cephanelik unutulmasın, polis de kolay bulsun diye krokisi çiziliyor!"
    "Askeri darbeyi önleyeceğiz bahanesiyle muhalifleri sindirmeye kalkmasınlar."
    -2 ... ben de yazdim
  5. 5.
    Tengir beycim aktroll maaşi tekrar bağlanmış. Hayitli olsun.
    3 -5 ... trans man
  6. 6.
    Problem millet vekilliği düşürülmesi değil banane amk tohumuna para mı saydım.

Ama bu ülke 4 bakan gördü hatta oylamada zarfları dalga geçer gibi atan.

Onların millet vekilliği neden düşürülmedi.
    Hatta fezleke bile hazırlanmadı.

Ben buna bakarım kim ne kadar samimi.
    3 -1 ... karton toplayan cocuk
  7. 7.
    vekilleri tanımaya, kim olduklarını öğrenmeye gerek yok.

1 yıl veya daha fazla hapis cezasına mahkum edilmiş milletvekilinin, vekilliği düşürülür.

bu husus anayasa'da çok açık bir şekilde düzenleme altına alınmış:

Ay Madde 84/2: "Milletvekilliğinin kesin hüküm giyme veya kısıtlanma halinde düşmesi, bu husustaki kesin mahkeme kararının Genel Kurula bildirilmesiyle olur."

daha ne?
    ... garavel ustaa
  8. 8.
    Şu soruyu sormak gerekiyor.

Milletvekili olma yeterliliği diye bir şey var. Terör suçuna karışmış kişi milletvekili olamaz.

Yani ortada böyle bir durum söz konusuysa bu son 3-5 ayda olan mevzu değil. Misal belediye başkanı olan kişiyi terörle bağlantısı var diye seçildikten sonra görevden aldılar. E peki seçilmeden niye seçime sokmadılar?

Olayı anlamadınız mı daha?

Bu kişiler suçlu veya değil. Bu kişiler bilerek milletvekili veya belediye başkanı olurken müdahale edilmiyor. Ardından hop kayyum, hop vekilliği düşür.

E kardeşim bu adamları hiç seçime sokma o halde?

Yani kısaca

1 ... keyf kahyasi
  9. 9.
    Iki ucu boklu degnek.

Bir taraftan bakiyorsun, hdp lilerin ne bok olduklari belli.

Ama diger taraftanda halkin resmi olarak sectigi kisiler.

Yani demek oluyor ki, sen sadece bu adami degil, ona oy veren, destek veren herkesi suclu ilan etmis, onlarin kararina saygi duymamis oluyorsun.

Sonuc olarak halkin belirli kesiminin terore destegini kesmeyi beceremeden bu is oyle 1-2 kisiyi hapse atmakla cozulecek is degil.
    ... dinsiz kitapsiz kafir