bugün

kendinizi 5 yıl sonra nerede görüyorsunuz?
a)deniz feneri davasına adım karışırken.
b)her türlü ihalede kayırmacılık yaparken.
c)özelleştirmenin .mına okyanus kaçırırken.
d)`ihaleye fesat karıştırmak, yolsuzluk, rüşvet, görevi kötüye kullanma, silah kaçakçılığı, ateşli silahlar kanuna muhalefet, resmi belgede sahtecilik, dolandırıcılık' gibi suçlardan dokunulmazlık zırhıyla yırtarken.
(bkz: Ütopik) midir değildir. (bkz: Normatif)midir evet bence öyledir.Devlet alacağı hesap uzmanını,denetmenini,müfettişini eğer sınavla alıyorsa milletvekilini milletin iradesine bırakmadan önce neden sınava tabi tutmasındır.Açıkcası akademik yeterlilik gerektiren kısmında büyük bir kısmının çuvallayacağını sanmıyorum ama sınava dil sorularının eklenmesi mevcutun kafadan yarısının elenmesi demek olacaktır.Tabi herşey okumak değil halvete sokmak lazımdır en az 15 gün.Tefekkür alemine akmaları şarttır.Bu süreçte kömür yardımını evine taşımaya çalışan,çoğumuzun bir öğün yemek kahve parası kadar hediye çeki almak için koşuşturan teyzeler,okulu,öğretmeni olmayan sümüğü baldan tatlı köylü çocukları hemen peşine alevi köylerine yapılan cami masrafları ile nasıl okul yapılabilir "atıl" imam yerine öğretmen nasıl atanabilirdi simulasyonları izlettirilebilir.Ekmek ne kadar? sorusunun kilit ve kalan kısmının yarısının eleneceği soru olacak sınavdır.
asgari ücret ne kadar olacak?
a- 1000 ytl
b- 2000 ytl
c- asgari ücret gayet iyi, dokunmayın
d- asgari ücret şimdi kaç paraydı?
e- asgari ücret askerlere mi veriliyordu?
madem insanlar,eğitim fakültelerinden 'öğretmen'olarak mezun olamayacaklar da artı olarak kpss ye girme şartı var,ki ne kadar gereksiz olduğunu tartışmaya açmaya bile gerek yoktur,ülkemizde eğitim sistemi kangren olmuştur,o halde ,biz de milletvekillerini sınavla seçelim fikride bu kadar mantıksızlar içinde mantıklı gelmektedir kulağa.... (bkz: ironi)
faydalı olabileceğini düşündüğüm, öss den daha zor ve daha sıkı bir koruma altında hazırlanması ve yapılması gereken sınav olmalıdır. kesinlikle rüşvetin, torpilin dönmemesine ayrıca da dikkat edilmesi gerekir; ne de olsa bu adamlara güven olmaz.
başlıktaki kelimeyi "şınav" olarak okursak, 550'den az çekeni meclis'ten içeri sokmamamız gereken "şınav"dır.
milletvekili olduktan sonra ilk ne yapılır,

a) çiçek sulanır.
b) lailaya gidilir.
c) halka sırt dönülür.
d) kese doldurmak için küp alınır.
e) hepsi
aşağıdakilerden hangsi abd'den izin almadan yapılabilir?

a)hükümet kurmak
b)petrol, bor, uranyum vs. gibi kaynakları çıkarıp, işlemek.
c)terörle savaşmak
d)silah sanayisini geliştirmek.
e)mecslise ceylan derisi koltuk almak.
neden olmasın dedirten sınav türüdür. "bizim magrada sınav vardıda bizmi girmedik" diyen milletvekili adaylarınada kapak olur. *
öss ile seçildiğinde hiç millet vekilimizin kalmayacağından dolayı, başka yöntemlerin uygulanmasını sabırla beklediğim sınavdır.
aşağıdakilerden hangisinde şiddet uygulanmalıdır?

a)hırsızlara
b)sömürücülere
c)banka hortumcularına
d)işbirlikçilere
e)1 mayıs'ta sokağa çıkanlara

doğru cevap tabiki e. ne de olsa artık bir milletvekili olacaksın kendinden olanları koruyacak, karşında duranlara vuracaksın.
'mazot 1 ytl olacak' sözü kime aittir?

a) pompacı cem
b) alaaddin keykubat
c) sam withmore
d) ajdar anik
e) hiçbiri
aşağıdaki hangisinde 367 şartı aranır ?

a) grup sekste
b) uzun eşek oyununda
c) cenaze namazında
d) ehliyet sınavında
e) cumhurbaşkanı seçiminde
neden milletvekilliği ?

a) çünkü, dokunulmazlığım olacak ve geçmişte işlediğim suçlardan kimse bana hesap soramayacak
b) çünkü, arkadaşlar ol dediler ısrar ettiler kıramadım onları bi şansımı deneyim dedim
c) çünkü, çok param var ilkokul mezunu olsam bile itibarım da olacak
d) çünkü, bana kırmızı çok yakışıyor
e) çünkü, sadece oy aldığım bölgenin insanına değil yurdun bütün sathına tüm insanımıza faydalı işler yapmak arzusundayım.
mevcut milletvekilinin ancak ve ancak %15 inin başarılı olacağı düşünülen sınavdır.
tbmm hangi ilimizdedir?

a) siirt
b) giresun
c) nairobi
d) niğde
e) ankara
bir kaç aşamadan oluşmalıdır. mss ücreti olarak yüklü bir meblağ alınıp bu para ile bir kaç öğrenciye burs sağlanmalı, olmadı gelir seviyesi düşük ailelere yardım yapılmalıdır. verdikleri paranın bu tip hayır işlerine giden vekil adayları için bu aşama psikolojik bir sınavdır. kendi paralarını halkın yararına kullanıp kullanamayacakları ölçülecektir. diğer aşamada herkesin ailesine kadar adli sicil kayıtlarına göz gezdirilmelidir. son aşamada ise türkiye cumhuriyeti tarihi tamamen tek tek en ince noktalarına kadar sorulmalı, din hakkında ne düşündükleri tamamen su yüzüne çıkmalıdır. hatta gerekirse halkın önünde mülakata tabi tutulmalı halkın her türlü sorusuna yalan makinesine bağlanıp cevap verilmesi istenmelidir.
öncesinde sabıka kaydı ve zeka testi yapılması gereken sınavdır.bu barajı aşan adaylar sınava alınmalıdır.
iki aşamalı olmalıdır.
birinci aşamada sicilinde suç olanlar elenmeli, bu aşamayı geçenler de at hırsızına benzeyenlerin eleneceği ikinci aşamaya geçmeye hak kazanmalıdır. Ancak uyarıyorum, bu sınav böyle bir sistemle yapılırsa mecliste üç kişi kalabilir.
(bkz: mss)
şiddetle beklediğim sınavdır. ota boka merkezi sınav yapan devlet bunu da yapsın da 'bi ilçede çok sevildiği için seçilen' adamlardan kurtulalım. ya da en çok kömürü dağıtanın seçilmesinden. ben bi iş başvurusu yaptığımda 'yaa mahallede çok severler bunu, alalım işe' denmiyorsa bu da denmesin!

ben kıçı kırık bi memuriyet için bile sınava girerken, koskoca devlet yönetimine talip olanlara neden olmasın ki? ben ilk sorumu sorayım da:

aşağıdakilerden hangisini küresel ısınmaya karşı bir tedbir olarak tavsiye edersiniz?
a- ayşe teyzenin musluğunu fazla açmsın
b- osurmak yasaklansın
c- kyoto imzalansın
d- ben bilmem parti başkanım bilir
e- küresel ısınma derken?
güncel Önemli Başlıklar