bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  milletvekillerinin yolsuzluk yapmalarına çanak tutan, yargı karşısında yürütmenin durduğu hak eşitsizliği.*
  her seçimden önce kaldırılacağı yönünde palavralar atılır fakat bir türlü uygulanmaz.
  ayrıca
  (bkz: milletvekili dokunulmazligi kaldirilsin)
  8 ... gonulcelen
 2. 2.
  t.c nin yasama organı olan büyük millet meclisi mensuplarının seçildikten ve yemin ettikten sonra elde ettiği kanunen mılletvekıli oldugu surece yargılanamaması durumudur. ,
  edit : bundan da en cok hortumcular faydalanmıstır. * *
  7 ... vezir tonyukuk
 3. 3.
  rte'nin secimden once "milletvekili dokunulmazlıklarını kaldıracagım hede hodo" diye bas bas bagırmasına ragmen halen gecerli olan kuraldır, buyuk ihtimalle, "ulan bizim milletvekili kalmayacak eger kaldırırsak" mantıgıyla uygulamaya gecmemiştir
  6 -3 ... dopdop
 4. 4.
  her iktidarın gelmeden önce kaldıracağım dediği ama nedense yalan olan hadisedir. bunu sadeec akp ile bağdaştırmak ne denli doğru sorarım size. ayrıca bunu ilk kim başlatmış o da başka bir mevzu.
  3 -1 ... arjen robben
 5. 5.
  rtenin dokunulmazlıkları kaldıracağım demesiyle, muhalif kesimin algıladığı sade terim.

  rte dokunulmazlık derken sadece milletvekili dokunulmazlığını kastetmemişti lakin inadına muhalefet diyenler, bürokrat, rektör vs vs dokunulmazlıklarını kulağının üstüne yatarak geçiştirmek istemiştir.

  rtenin bahsettiği dokunulmazlıkların milletvekili versiyonudur...

  edit : tüm siyasilerin * * * * * * bu konuda verdikleri en az bir söz olmasına rağmen, sadece şu anki iktidar kaldırmadı diye yüklenilen sorumluluk. adam * diyor ki kaldıralım ama hepsini, sadece miletvekili ile olmuyor maalesef diyor ama anlayana işte...

  diğer bir edit : milletvekili dokunulmazlığını filan savunduğum yok. sadece ve sadece bu sebepten dolayı yapılan saçma muhalefete garez olduğum içindir tüm bu yazdıklarım, bu entryde.
  3 -3 ... brhmbl
 6. 6.
  anayasanin 83. maddesini hala alenen isgal eden, ironik bir bicimde anayasanin degistirilemez maddelerinden 2.sine aykiri olan durum. nerde dayanilan temel ilkeler? iktidar in en cok bagrina bastigi maddedir ayrica, istenildigi kadar soz verilsin kaldirilamaz, oyle de vazgecilmezdir.
  5 ... dramtatatam
 7. 7.
  yapılan pisliklerin örtülmesi işlemidir.bu akp hükümetinde de böylerdir,geçmişte de böyledir.en taze örneklerinden biri unakıtandır.kendi pisliklerini temizletmek için dokunulmazlık zırhına sığınıp halkın parasını dolandırmaya devam etmektedir.
  3 -2 ... hakande84
 8. 8.
  -1982 anayasası yürütmeyi güçlendirmiş, yasamayı ve yargıyı güçsüzleştirmiştir çocuklar.. yargının güçsüzleştirilmesi demek hebele hübele.. .. ..
  -hocam!!
  -buyur evladım..
  -hocam acaba milletvekilliği dokunulmazlığı direk yargının güçsüzleştirilmesi demek değil midir sizce de?
  -hımm evet haklısın galiba..
  3 ... canzone arrabbiata
 9. 9.
  hiç olmazsa biraz sınırları daraltılarak, en azından bazı uzuvlarımızla(!) dokunabilmemiz için gerekli düzenlemelerin yapılması gereken, milletvekillerine tanınmış yasal haktır.
  2 ... düttürü
 10. 10.
  bizzat halkın seçtiği milletvekilini yersiz yere ilahlaştırma hali. ucundan kıyısından bir eşitsizlik ve diktatörlük.
  milletvekilini seçen millet en ufak bir hata yapsa karakol köşelerinde işkence görür, derhal yargılanıp hayatı kaydırılır, ama gene bu millet tarafından seçilmiş kişiye kurşun işlemez, el kalkmaz...
  bu ne çelişki?
  (bkz: yaman)
  ayrıca;
  (bkz: benden çıkmış beni beğenmiyor)
  2 ... sıçtırtma lamasına
kapat